Lahja teiniparille

auttakaa..

Kaipaan vinkkejä lahjaideoista, kun 16 vuotiaat 2v. yhdessä olleet menevät kihloihin. Itse suhtaudun asiaan aika skeptisesti, mutta heille se on iso asia. Molemmat asuvat vielä kotonaan ja mietin lahjaksi jotain pientä.. Mitä mieltä olette esim. kahdesta nallesta jotka kuuluvat yhteen, näin molemmile tulisi oma nalle kotiin ja kuuluvat kuitenkin yhteen tai sitten esim. leffaliput? Otan mielelläni kaikki vinkit ja mielipiteet vastaan. Ja jos on jollain sopiva runo teiniparille, niin otan mielleläni vastaan. Iso kiitos!!!

10

1499

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jkvläxz

      Mukit. Sellaiset isot mukit joissa on jokin kiva/hauska teksti. Esim. Isäntä-Emäntä, Orja-Pomo tms.

    • Hopeaa...

      Koru jossa on kaksi puolikasta ja puolikkaat saa erilleen, kummallekkin oma.

    • suojelus

      Jotain enkeliaiheista.

    • sdggsdvb

      Kondomipaketti

    • jotain söpöä

      2 isoa suklaahahmoa, vaikka nalleja kauniissa kääreessä..

    • Vanhus..

      Jos heillä on sormukset, niin vanhemmat järjestävät kihlajaiskahvit/juhlat.

    • mnbvcahkl

      Kun kerran ovat menossa naimisiin niin miksi et säästä lahjan ostoa siihen; uuteen kotiin voi aina ostaa jotain tarpeellista (silloin varmaan jo muuttavat yhteen)

    • Ol Playa

      16-18 vuotiaat ovat yleensä aika vakavissaan seurusteluasioista. Itse ainakin olisin ottanut sen todella hyväsydämisenä tekona jos itse tuona aikana seurustellessa minun ei olisi itse tarvinnut kirjakaupasta vähillä rahoillani ostaa avioliittokirjoja.

      Suosittelen esim kirjoja "Avioliiton ajo-ohjeita" tai "Rakkaudesta Rakennettu". Ainakin ensimmäistä on vielä myynnissä hyvin varustetuissa kirjakaupoissa. Muitakin toki varmasti on.

      • ,,,..,,..

        Jotain pientä ja symbolista, esim kaksi muumimukia - vaikkapa kaksi rakkausteemaista tai kaksi erilaista joista kummallekin valittuna häntä itseään kuvaava hahmo. Tai esim kaksi samanlaista pussilakanasettiä, ajatuksella "yhteiseen kotiin", se ehkä muistuttaisi myös siitä että mihinkä kaikkeen ovat menneet lupautumaan jos epäilyttää etteivät ihan kunnolla ole ymmärtäneet - toki on muutenkin kiva lahja :) Tai sit vaikkapa ne leffaliput tai lahjakortti kivaan ravintolaan, olisi sitten heillä mahdollisuus mukavaan kahdenkeskiseen tekemiseen :)


    • vink, vink ;)

      pullo kossua ja kindernamuja :) niistähän ne teinit tykkäävät :D

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lataus pakkaskelissä

      En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu
      Hybridi- ja sähköautot
      105
      4040
    2. Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?

      Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv
      Maailman menoa
      55
      2266
    3. Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?

      Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?
      Maailman menoa
      73
      1591
    4. Kyllä mä suren

      Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko
      Ikävä
      5
      984
    5. Jos vielä joku päivä nähtäis...

      Miten suhtautuisit minuun, mies?
      Ikävä
      66
      824
    6. Nyt se on varmaa kuntajakoselvitys

      Ensi viikolla tuöee kuntaministeri ulos ja kertoo asiasta.
      Ähtäri
      20
      784
    7. Olet mies aika ailahteleva luonteeltasi

      Olen nähnyt kuinka olet iloinen, sosiaalinen ja osallistuva. Autat ja kannustat muita. Ja sitten olen nähnyt kuinka istu
      Ikävä
      117
      778
    8. Tiedät sen

      Esitän välinpitämätöntä, mutta en ole sitä oikeasti.
      Ikävä
      62
      748
    9. Laitetaan nyt kirjaimet kohdilleen

      kuka rakastaa ja ketä ?
      Ikävä
      39
      742
    10. Olisin valmis tutustumaan uudelleen

      En menneisyyden kautta vaan haluaisin tutustua ihmiseen, jollaiseksi olet kasvanut.
      Ikävä
      49
      738
    Aihe