Kaipaan vinkkejä lahjaideoista, kun 16 vuotiaat 2v. yhdessä olleet menevät kihloihin. Itse suhtaudun asiaan aika skeptisesti, mutta heille se on iso asia. Molemmat asuvat vielä kotonaan ja mietin lahjaksi jotain pientä.. Mitä mieltä olette esim. kahdesta nallesta jotka kuuluvat yhteen, näin molemmile tulisi oma nalle kotiin ja kuuluvat kuitenkin yhteen tai sitten esim. leffaliput? Otan mielelläni kaikki vinkit ja mielipiteet vastaan. Ja jos on jollain sopiva runo teiniparille, niin otan mielleläni vastaan. Iso kiitos!!!
Lahja teiniparille
10
1505
Vastaukset
- jkvläxz
Mukit. Sellaiset isot mukit joissa on jokin kiva/hauska teksti. Esim. Isäntä-Emäntä, Orja-Pomo tms.
- Hopeaa...
Koru jossa on kaksi puolikasta ja puolikkaat saa erilleen, kummallekkin oma.
- suojelus
Jotain enkeliaiheista.
- sdggsdvb
Kondomipaketti
- jotain söpöä
2 isoa suklaahahmoa, vaikka nalleja kauniissa kääreessä..
- Vanhus..
Jos heillä on sormukset, niin vanhemmat järjestävät kihlajaiskahvit/juhlat.
- mnbvcahkl
Kun kerran ovat menossa naimisiin niin miksi et säästä lahjan ostoa siihen; uuteen kotiin voi aina ostaa jotain tarpeellista (silloin varmaan jo muuttavat yhteen)
- Ol Playa
16-18 vuotiaat ovat yleensä aika vakavissaan seurusteluasioista. Itse ainakin olisin ottanut sen todella hyväsydämisenä tekona jos itse tuona aikana seurustellessa minun ei olisi itse tarvinnut kirjakaupasta vähillä rahoillani ostaa avioliittokirjoja.
Suosittelen esim kirjoja "Avioliiton ajo-ohjeita" tai "Rakkaudesta Rakennettu". Ainakin ensimmäistä on vielä myynnissä hyvin varustetuissa kirjakaupoissa. Muitakin toki varmasti on.- ,,,..,,..
Jotain pientä ja symbolista, esim kaksi muumimukia - vaikkapa kaksi rakkausteemaista tai kaksi erilaista joista kummallekin valittuna häntä itseään kuvaava hahmo. Tai esim kaksi samanlaista pussilakanasettiä, ajatuksella "yhteiseen kotiin", se ehkä muistuttaisi myös siitä että mihinkä kaikkeen ovat menneet lupautumaan jos epäilyttää etteivät ihan kunnolla ole ymmärtäneet - toki on muutenkin kiva lahja :) Tai sit vaikkapa ne leffaliput tai lahjakortti kivaan ravintolaan, olisi sitten heillä mahdollisuus mukavaan kahdenkeskiseen tekemiseen :)
- vink, vink ;)
pullo kossua ja kindernamuja :) niistähän ne teinit tykkäävät :D
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse1084876Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1143972Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2133886Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1202275Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575801987Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.801386- 1371364
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1711361En ymmärrä ateisteja!
Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???5851269- 531145