Minkä ikäisenä..

.. pystykorva roduilla nousevat korvat pystyyn?
3285
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Minulla itselläni on ihan (suomen)pystykorva ja ikää pennulla on 8vko ja korvat ovat pystyssä.. olivat jo 5vko, riippuu pitkälti rodusta.. mm. saksanpaimenkoiran pennuilla on hieman lurpsat korvat.

Äänestä

Sulla on sitte suomenluppakorva

Äänestä

Meillä westejä (valkoisia länsiylämaanterriereitä) ja korvat nousee myös n.8vk. jos ei nouse, suositellaan avittamaan teipillä tai muulla pystyyn pian, jotteivat jää alas kokonaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pystykorvaaa kirjoitti:

.. pystykorva roduilla nousevat korvat pystyyn?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu