Raymarinen softapäivitystä varten tarvitsisin Sandiskin Compact Flash 32MB-512MB:n muistikortin. Mieluiten ostaisin uuden, jossa olisi takuu. Hätätilassa vanhakin käy. Netistä en ole vielä löytänyt, enkä Gigantista en myöskään Rajalalta (kameraliike). Olisikohan kellään tietoa mistä saisi näin pieniä kortteja? Veneilysivuilta ei tunnu apua löytyvän, joten siirsin kysymyksen tänne.
Pieni kortti
3
274
Vastaukset
Kokeilepa formatoida joku olemassa oleva korttisi FAT12-tiedostojärjestelmään. sen maksimikoko on 32 MB, joten loppuosa kortin muistista jää käyttämättä ja antiikkiset sovellukset tuntevat olonsa kotoisaksi. ; )
- käytössä
Käytä tollasta:
SDHC SD/MMC to CF Type-II Card Adapter (Upto 32GB)
Price: $14.43
http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.22338~r.34774240
Laita siihen jonkun ostamasi kameran mukana tullu SD-kortti.- Tulentallaaja
Nyt olen lukenut tarkemmin Raymarinen ohjeita ja käyttämässäni mallissa (C90WIDE) suosittelevat käyttämään vähintään 128MB:n Sandiskin Compact Flash-korttia. Täytyy tutkia vielä lisää, jos sellainen adapteri löytyisi joko antamastasi linkistä tai sitten muualta. En, muuten, tiennyt, että tällaisia adaptereita on olemassa. Kiitos vinkistä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1585462
Nyt tajusin mitä haet takaa
En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä413283- 2543208
Kukapa se Ämmän Kievarissa yöllä riehui?
En ole utelias, mutta haluaisin tietää, kuka riehui Ämmän Kievarissa viime yönä?442698- 361844
Naiselle mieheltä
Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?271625Salilla oli toissapäivänä söpö tumma
Nuori nainen, joka katseli mua. Hymyili kun nähtiin kaupan ovella sen jälkeen411586- 161457
- 231447
- 241347