puvun alle

sive

Hei!

Nyt kaivataan pikaista apua, että millä saa muutaman sentin vielä kiristettyä mahaa hääpuvun alle, parin synnytyksen jälkeen kun varsinkin tuota nahkaa on vielä aika kovin jäljellä ja kiloja kun on nyt kariutunut pois -30kg.... Ei ole kiva jos joku paikka tursuttaa!
Eli mikä puvun alle, korsettin vai jokin muu??? Ja mistä sellaisen ihmeen voi löytää, pk seudulla asutaan! Netistä olen koittanut kaivella korsettiliikkeiden nimiä, mutta taidan olla niin tumpelo etten löytänyt kun yhden ihan liikkeen, toisilla oli vaan nettimyynti..

2

455

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • monesta paikasta

      Kyllä niitä korsetteja löytyy kuule ihan joka alusvaateliikkeestä. Enkä nyt tarkoita mitään Lindexejä vaan alusvaatteiden erikoisliikkeitä, esim. Funky Ladysta kannattaa käydä katsomassa.

      • *********

        Ja kysy myyjiltä. Aina ei kaikki ole ihan ensimmäisessä tangossa roikkumassa. Asiansa osaava myyjä myös neuvoo sinulle mistä korsetin voi saada, jos ei heidän liikkeissään sellaisia myydä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      65
      1832
    2. Nainen, onko sinussa sitä aitoa feminiinisyyttä jäljellä

      Vai onko se jäänyt meikkien, korujen, hameiden ym. alle peittoon? Onko naisellisuutesi aitoa vai opetettua? Jos teet nai
      Ikävä
      366
      1199
    3. Kirjoita jotain

      Kivaa, hellää ja piristävää
      Ikävä
      139
      982
    4. Missäs se Miss Suomussalmi luuraa?

      Jokin aika sitten eräs myyjätär tituleerasi itsensä Miss Suomussalmeksi. Asiakas oli kuulemma Tokmannin kassalla todennu
      Suomussalmi
      16
      881
    5. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      82
      655
    6. Voisit nainen joskus vastata minulle

      Ja antaa jotain itsestäsi. Pientä tunnistetta ja juttua itsestäsi ja meistä. Kannustan.
      Ikävä
      63
      642
    7. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      41
      628
    8. Päälle hautaus?

      Hautauksissa puhutaan päällehautauksista jos vaikka mies on kuollut ensin ja vaimo 20 vuotta myöhemmin! Todellisuudessa
      Lieksa
      99
      611
    9. On tuota ikäeroa meillä kyllä aivan liian paljon

      Etsi samanikäistä kuin olet, niin minäkin.
      Ikävä
      45
      538
    10. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      56
      529
    Aihe