puvun alle

sive

Hei!

Nyt kaivataan pikaista apua, että millä saa muutaman sentin vielä kiristettyä mahaa hääpuvun alle, parin synnytyksen jälkeen kun varsinkin tuota nahkaa on vielä aika kovin jäljellä ja kiloja kun on nyt kariutunut pois -30kg.... Ei ole kiva jos joku paikka tursuttaa!
Eli mikä puvun alle, korsettin vai jokin muu??? Ja mistä sellaisen ihmeen voi löytää, pk seudulla asutaan! Netistä olen koittanut kaivella korsettiliikkeiden nimiä, mutta taidan olla niin tumpelo etten löytänyt kun yhden ihan liikkeen, toisilla oli vaan nettimyynti..

2

433

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • monesta paikasta

      Kyllä niitä korsetteja löytyy kuule ihan joka alusvaateliikkeestä. Enkä nyt tarkoita mitään Lindexejä vaan alusvaatteiden erikoisliikkeitä, esim. Funky Ladysta kannattaa käydä katsomassa.

      • *********

        Ja kysy myyjiltä. Aina ei kaikki ole ihan ensimmäisessä tangossa roikkumassa. Asiansa osaava myyjä myös neuvoo sinulle mistä korsetin voi saada, jos ei heidän liikkeissään sellaisia myydä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuolemanrangaistus

      Mielestäni kuolemanrangaistus on väärin kaikissa tilanteissa. Vaikka joku olisi murhannut 10 ihmistä, hänen surmaaminen
      Laki ja rikos
      118
      6834
    2. Miksi persut eivät häädä mamuja pois Suomesta?

      Sitä vartenhan persut äänestettiin valtaan. Nyt valta on persuilla. Mamut nostaa työttömyyskorvauksia. Persut huutaa mam
      Maailman menoa
      46
      4523
    3. Riikka Purra ei estä tehomaksun käyttöönottoa

      Sähkön hinnoittelua koskevan määräyksen on määrä astua voimaan vuoden 2029 alusta, Energiavirastosta kerrotaan. Määräyk
      Maailman menoa
      72
      3682
    4. Sinä olet minun forEver

      Sinä olet minun sielussain, sydämessäin, huulillain, sinä olet ain, Sinä olet vieressäin, kainalossain, sylissäin, ain,
      Ikävä
      27
      2684
    5. Sanna Marinille pedataan paluuta pääministeriksi?

      Näyttäisi mylly lähteneen käyntiin nyt toden teolla. Nykyiset oikeistodemarit haukutaan vasemmistodemareiden toimesta ni
      Maailman menoa
      28
      2411
    6. Jos kaikki lopulta kuolevat, onko edes pahimmillakaan rikoksilla mitään väliä?

      Kaikki kuolevat lopulta. Siksi ihmisten tekemillä rikoksillakaan ei lopulta ole mitään merkitystä. Joidenkin mielestä t
      Filosofia
      22
      1896
    7. Mies joka vetäytyy osoittaa teoillaan

      Ettei halua olla tekemisissä. Mies joka ei vastaa viesteihin, ei halua sua. Mies joka jättää sut epätietoisuuteen, ei
      Ikävä
      198
      1388
    8. Martinan prinsessahäät peruuntui

      Seiska uutisoi Kauneus ja Terveyslehden artikkeliin perustuen mihin nämä häät kosahti.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      319
      1214
    9. Vakavasti psyykkisesti sairas on pakkohoidossa - Ja asuu silti kotona

      Miten käy, kun vakavasti psyykkisesti sairas "hoidetaan" kotona? Norjassa psyykkisesti sairaiden vuodepaikkojen määrä on
      36
      1011
    10. Pahastuisitko

      Jos tietäisit, että katselen lähes päivittäin kuviasi? Miehelle
      Ikävä
      88
      878
    Aihe