Georgie Henley (apua)

georgie-henley-fani

Facebookissa ja muilla sivustoilla on monta julkkista (esim. Georgie Henleytä oli ainakin viisi, jotkut jopa väärin kirjoitettu), mikä on hänen oikea sivunsa? Julkkiksistä on monias kuvia netissä, joten niistä ei ole kellään pulaa, tiedot saa wikipedia jne. Mistä tunnistaa aidon julkimon netissä?

2

340

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • bongari...

      Et oikein mistään. Monet facebook sivut on fanien tai pr toimistojen ylläpitämiä. Muutamalla isolla julkkiksella on omat sivut facebookissa, mutta nimet on sellaiset, että vain tosi kaverit tietää ne. Kun faneja alkaa olla miljoona, niin ei paljon kiinosta tuhlata aikaa netissä. Esim Drew Barrymorella on facebook sivuja useita kymmeniä, mutta itse ei ole yhdenkään takana, vaikka näyttääkin siltä. Twitterissä on muutama iso julkkis, jotka ovat ihan omilla nimillään ja ovat kirjoitusten takana. Monilla taas on semmoiset asetukset, että sinne ei kaikki pääse edes kirjoittamaan. Mrskutcher on demi moore ja löytyy sieltä jim carrey ja muutama muukin. Conan O Briankin on, mutta hänellä oli muistaakseni noin 60 henkilöä kirjoittamassa tweettejä. Georgie Henleyllä on faneja, jotka sivuja pitää, mutta eipä hänestä tiedä vaikka lukisi, mutta vastauksen saaminen on vaikeempaa.....onnee etsinnälles. Ison julkkiksen bongaus netistä vaatii helvetisti tuuria. Se, että lukisi juuri sinun viestin, on jo lottovoitto. Se, että saisi vastauksen, on jo tähtieteellinen todennäköisyys. Netti bongareita on paljon ( ei suomessa ) ja itsellä on noin muutama kymmenen joilta on vastaus tullut ja muutaman kanssa jotain juteltukkin facebookissa. Sinnikkyys voidaan palkita ja jos bongaat väärällä nimellä olevan ison julkkiksen netistä, niin jos et tietoa jakele, niin tiedä vaikka muutaman viestin vaihtaavat jos oot asiallinen.

      • sillä

        ei niitä julkimoita muuten oikein pääse näkemään :) Oot onnekas jos sulle on vastattu, facebookista etin ja sitten jossain vitsin muulta sivulta en muista miltä, mutta ei oikeen usko jos siellä lukee että 'I'm real Georgie Henley believe me'.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sannan kirja USA:n bestseller!

      "Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä
      Maailman menoa
      137
      11225
    2. Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa

      Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on
      Yrittäjyys
      157
      10361
    3. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

      ...ei tykänny Sanna Marinista
      Maailman menoa
      26
      8050
    4. Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki

      Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h
      Maailman menoa
      197
      6588
    5. Metsäalan rikolliset

      Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.
      Sotkamo
      54
      5739
    6. Milloin viimeksi näit kaivattusi?

      Toimisitko nyt toisin kuin siinä tilanteessa teit?
      Ikävä
      83
      5199
    7. Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"

      Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..
      Maailman menoa
      157
      4478
    8. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      31
      4276
    9. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      81
      4132
    10. Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"

      Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris
      Maailman menoa
      136
      3666
    Aihe