Fanerin sahaaminen

Miten onnistuu filmivanerin sahaaminen kuvioon sillain, ettei tule ikävän näköistä pärsää sahasta? Onko jotain erikoisteriä. Repii välittömästi kun näyttää kuviosahaa
3280
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

sahaa hienohampaisella terällä ja ns.takapuolelta eli kiiltävä tasainen puoli ala puoleksi silloin ei revi
toinen konsti on että laita filmin alle ja päälle ohut vaneri ja sahaa kaikki kolme kerralla

Äänestä

onnistuu

Äänestä

Molemmille puolille maalarinteippia ja hyvä tulee. Tosin sahaa mahdollisimman loivassa kulmassa. Mutta sen kai jo maalaisjärkikin kaikille sanoo...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


onnistuukos kirjoitti:

Miten onnistuu filmivanerin sahaaminen kuvioon sillain, ettei tule ikävän näköistä pärsää sahasta? Onko jotain erikoisteriä. Repii välittömästi kun näyttää kuviosahaa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu