Elikkäs tarkoitus olisi saada vanhan vw:n kori restaurointiin ja korille tahtoisin löytää soodapuhallusta tekevän firman kymenlaaksosta.
Löytänyt noita töitä tekeviä firmoja sieltä täältä suomesta, muttei yhtään netin kautta kymistä.
Ajatus olisi puhaltaa kori kauttaaltaan massat ja maalit pois ja sitten viedä jatko-käsittelyyn koripajalle joka poistaa ja korjaisi ruoste sun muut hommat ja siitä maalattavaksi ja laittelisi uutta osaa kiinni.
Soodapuhallus kymenlaakso
Snaike
1
380
Vastaukset
- Suoma
Salossa
http://soodapuhallusosasto.fi/
9.10.12 Hinnasto
Auton maalinpoisto hinnasto alk. ( hinnasto perustuu 1974 mallin escortiin)
Pyörillä oleva auto, kaikki ulkopinnat, ei pohja 300 eur
Ovi 55 eur
Konepelti 75 eur
Takaluukun kansi 50 eur
Konehuone 35 eur
Pohja 120 eur
Veneen myrkkymaalin poisto
alk. 45eur/m
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Alle 15 oli
Arvasi että lapsi asialla hallin palossa. Surullista. Mutta jos osaa/kykenee käyttää tulentekovehkeitä niin pitää osata461538Mikä on kaivattusi ihanin ja ärsyttävin piirre?
Ja onko hän mies, nainen ja muun sukupuolinen? Mies. Huomaavaisuus. Kiireisyys. Joskus voi rentoutuakin.981385Riikka Purra: työttömät tulee velvoittaa töihin
Purra panisi työttömät tulevaisuudessa työskentelemään sosiaaliturvan saamiseksi, koska työllisyysaste ei muuten näytä l3111359- 1091145
- 191101
- 681093
Näin Ellen Jokikunnaksen Ralph-poikaa suojellaan julkisuudelta - Katso tuoreet kuvat Italiasta!
Ellen Jokikunnas ja Jari Rask ovat Ralph-poikansa kanssa kakkoskodissa Italiassa. Mukana on myös Unelmia Italiassa -kuva171067- 711022
Heh, persut = vassarit = 10,0 %
Minja tuli nyt jo Riikan rinnalle, sitten alkaa tekemään kaulaa. Molemmilta kympin arvoinen suoritus! https://www.hs.f178909Vihdoinkin lavatansseja tv:ssä - Juhannuksena tanssitaan, bändeinä Yölintu ja Komiat!
Jes, vihdoinkin lavatansseja taas televisiossa! Keskikesän juhlaa vietetään tänä juhannuksena Tuuloksen Kapakanmäellä ju18851