Tiilikuvioitu peltikate 5.9e/m2.Tämmöstä kauppas yks valmistaja.Mitä ootte maksaneet,saako jostain edullisemmin?
Onko paha hinta?
J.tee
75116
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
...
Pelti on todennäköisesti sekundaa. Epäilen valmistajan olevan Vaasan seudelta, joka ostaa kaikki sekundaerät.
pitäs olla.Firma on vantaalla,tekevät siellä
:-)
Ei pahan hintaiselta kuullosta, mutta kysy mitä maksaa ruuvit ja muut hilut. Meinasin lentää perseelleni, kun kysyin katon hintaa ja sitten vielä hilut päälle.. Ottavat meinaan katteen niistä hiluista, koska ihmiset kysyvät vain pellin hintaa (niin kuin minä ja sinä).
Kysästä,niinhän se monesti on et hilpetööreistä saa sitten maksaa ainakin erotuksen verran.Niin mistäs sitä sitten tietää et onko ykköstä vai kakkosta,ainakaan näkemättä
rautaruukin tiilikainen katetta muutama kuukausi sitten. Plannjalla taisi olla samanlaista katetta samaan hintaan tämän kuun loppuun asti tarjouksessa. Hankimme yksityiseltä pieneltä firmalta pellit samaan hintaan.
Tosiaankin kun toimitukseen lisätään harjalevyt, päätylistat, ruuvit sun muut tulee hintaan vielä katteen hinta lisää. Sellaista se on täällä kartellimarkkinamaassa.