V2001 13.12 klo1.15 näin kirkkaan sädehtivän pienikokoisen enkelihahmon. Luulin tulleeni hulluksi. Sydän hakkasi, iho kananlihalla. Tapauksen jlk nukuin n.2kk valot päällä. kertokaa tekin kokemuksistanne, en unohda enkeliä ikinä!
KUka on nähnyt enkelin?
Jade
162092
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
missä olit kun näit tämän ilmiön?Ja miten ihmeessä voit muistaa noin tarkan kellonajan? Onko tuon tapahtuman jälkeen tapahtunut mitään vastaavaa?
Nukuin omassa sängyssäni, mieheni vieressä. Heräsin kirkkaaseen säteilevään valoon. Tapahtuman jlk katsoin vaistomaisesti kelloa.Siksi muistan. EN halua nähdä mitään sellaista enää koskaan.
Luulen että se tapahtuma hieman pelotti sua. No, mua ainakin pelottaisi, varsinkin jos se fyysisesti pystyisi vielä käymään käsiksi. Jos tiedettäisiin tarkemmin mitä tuommoiset oliot oikein ovat niin tuskin silloin kukaan semmoisia pelästyisi yhtään enempää kuin vaikkapa hiirtä lattialla.
tuottaa pettymystä, mutta mitä ilmeisimmin sen oli valveunta itselleni on käynyt vähän samalla tavalla, mutta kyseessä oli vanha vihreä läpikuultava mies
Olisikin valveunta! Elän toivossa:) Ja et tuota pettymystä, et todellakaan. Muuten mieheni joka ei kuuna päivänä usko ns. hömppä yliluon.juttuihin, ei usko Jumalaankaan ym.Heräsi myös ja ehti nähdä vilauksen enkelistä, niin uskoi näkemäänsä. JÄlkeenpäin hän on sanonut, ettei se mitään ollut ja "älä kerro sit kenellekään" :D No en kerro, muuten kuin anonyymisti netissä. Hulluina kaikki pitäisivät :D
Jos mä olisin sinä niin mä kyllä kertoisin asiasta muillekin. Sitä en käsitä että miksi kaikki tuommoiset asiat pitäisi salata? Se on jokaisen oma asia jos ei usko tapahtuneeseen, mä haluaisin uskoa tuommoisiin asioihin mutta en oikein usko koska kaikki aina panttaavat tietoa ja suunnilleen sanovat että "jos et usko niin mitä mä sulle mitään kertoisinkaan". Ja se vasta ottaa päähän kun muut eivät voi jakaa kokemuksiaan. Sokea usko jumalaan on vielä pahempi juttu. Monet "uskovat" jumalaan vain sen vuoksi että on opetettu niin. Eikä jumalaan uskovia ole laitettu mihinkään pakkohoitoon. Ja huomautan vielä etten pidä sua hulluna vaikka oletkin kokenut semmmoista. Oletkos koskaan miettinyt ettei sitä edes tiedetä mistä koko maailmankaikkeus on saanut alkunsa? Ehkä sekin on jonkin "yliluonnollisen" tapahtuman seurausta, jotain semmoista mitä ihmiset eivät ymmärrä tai josta ei ole tietoa. Voisitko kertoa vielä tarkemmin miltä se enkeli näytti?
Koko huone täyttyi valtavan kirkkaasta säteilevästä valosta, siihen heräsin. Katsahdin seinälle pieni enkelinhahmo, pää, siivet, jotain mekontapasta (?), valtavaa säteilyä. Niinkuin sädetikut. Kammottava kokemus, ajattelin, ajattelen vieläkin, miksi minä? Tietääkö tuo jotain? Onko se jokin enne? Apua.
Suomessa on uskoakseni "yliluonnollisia" tai selittämättömiä asioita tutkivia seuroja. Mielestäni asiasta voisi kirjoittaa semmoiselle. Voisit vaikka yrittää piirtää kuvan minkälainen enkeli oli ja kirjoittaa kaikki mitä muistat tapahtuneesta talteen. Tosin kannattaa kuitenkin ottaa selvää minkälaiselle tutkimuseuralle tiedot antaa (jos yleensä haluaa antaa tietoja semmoiselle) ettei anna millekään hihhuliseuralle joka uskoo että lentävä lautanen tulee hakemaan ihmisiä avaruusmatkalle. Jotkut hullut Amerikassahan tekivät muistaakseni joukolla itsemurhan muutama vuosi sitten kun luulivat hölmöt pääsevänsä siten jollekin avaruusalukselle pois maapallolta. Juuri tuonkaltaisia lahkoja ja raamatun nimeen vannovia seuroja kannattaa välttää, koska ei sitä hullu sentään tarvitse olla jos yliluonnollista kokee. Yleensäkään kiihkouskovaisille ei pidä tuommoisia asioita mennä kertomaan kun he sitten pelottelevat jumalan kostolla ynnä muilla sairailla asioilla.
...se ei todellakaan ollut enkeli, vaan jokun ihan normaali, mutta sulle selittämätön ilmiö.
Mitään yliluonnollista ei ole olemassakaan, on vain semmoisia asioita joita me ihmiset emme tiedä tai ymmärrä. Mutta oletan tapahtuman kuitenkin olleen todellinen. Henkimaailman olemassaolosta ei ole takeita, mutta oletan että semmoinen voisi oikeasti olla olemassa. Eiväthän ihmiset pysty näkemään radioaaltojakaan ja niitäkin on olemassa. Sitä miten tuommoinen henkimaailman olento voi näyttäytyä meidän maailmassamme en ymmärrä, kuten ei moni muukaan. Ehkä se selviää sitten kun kuolee jos ihmisen sielukin joutuu henkimaailmaan, mutta sitäkään ei tiedetä.
KAIKKI MIKÄ ON VIERASTA IHMISELLE... KUTSUTAAN YLILUONNOLLISEKSI....
humanoidi humanoidi humanoidi tuolta pleiadian galaksista se oli
Pienenä tyttönä näin myös enkelin. En liion unohda enkeliä ikinä. Mitään pelkoa ei liittynyt minun tapaukseeni, päin vastoin olisin halunnut katsella enkeliä pitkään ja hartaasti. Mutta hän hävisi. Se oli juuri samantapainen, minkä sinä näit. Hyvin säteilevä kirkas hahmo. Kannattaa olla tarkkana kenelle näitä juttuja kertoo, "huomaa" tämänkin palstan reaktiot ;) Kyllä enkeleitä on, mutta ne uskovat vain, jotka ovat enkelikokemuksen kokeneet. Kaikkea hyvää sinulle!
Henkisesti ja fyysisesti kehittyneemmät rodut näyttäytyy ihmisille silloin tällöin ei-uhkaavina enkeleinä, jotta olisimme yhteistyö haluisempia. Me vaan ollaan niin helvetin tyhmiä ja yksinkertaisia, että ei ymmärretä sitä...
olin tosin nauttinut tajuntaalaajentavia.
Enkelit ovat kyllä kauniita olomuotoja.
meillä jokaisella on suojelusenkeli oikejalla puolella meitä askeleen päässä meistä vaikka emme nääkään heitä.Muutamilla meistä on niitä useampijakiin.Ne on meidän parhaaksi.Älä pelkää niitä. Ole iloinen kun sulla on noin valtava kokemus. Jumala haluaa vedää meidä luoksensa, koska hän Hän rakastaa meitä ihmisiä niin valtavasti