Onko kenekkäkään kokemuksia Kaunasissa jonnekin vuorelle nousemisesta köysirataa pitkin? Mistä sinne lähdetään ja paljonko maksaa?
Vastaukset 1
- kulkija2
Kävimme toukokuussa Kaunaksessa. Toinen rata oli silloin kiinni. Se toinen rata lähti aika keskustasta Putvinskio-kadulta. Ei se kovin korkealle mennyt ja se koppi kulki tavallaan raidetta pitkin. Kyyti maksoi 0,5 litiä per suunta. Alhaalta ostetaan meno-paluu lippu samalla kertaa. Yläaseman vieressä on tosi korkea kirkko, jonka näköalatasanteelle pääsee hissillä (8 litiä) tai portaita pitkin (4 litiä). Maisemat oli hienot kaupungin ylle. Niin tää katu, mistä rata lähtee on Laisves aleja-kävelykadulta 2 katua ylöspäin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?
Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "4192044- 1981639
- 1511509
- 1231396
Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"
Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh291196Nanna hakkasi Martinan aivot tuusan nuuskaksi!!!
Ihme jos Martina pystyy muodostaa järkeviä lauseita tämän nyrkkisateen jälkeen. Ottelupalkkio tuli, tajunta meni.252999- 114928
- 72820
- 17774
- 26705