voitteko kokeilla ja kertoa Fuden..?

Voisko joku kokeilla ja kertoa sit mulle tänne Fuden seos ruuvin pyörähysmäärän nollasta auki päin,piru ite pöljyyksissään pyörytin sitä.. vaikka kyllähän ne sen huollossa hoitaa mut jos joku kehtaa vaivautua?ja sit vielä,missä päin sijaitsee ilmaruuvi?
1418
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Luulen et noin 1 kierros niin olet aika lähellä ja sit korva kuulolla loput,ja luulen myös et jos olet löytänyt seos ruuvin niin ilmaruuvia et tule löytään sillä just tällä ns seos ruuvilla säädetään ilman ja bensan oikea seos.Toinen ruuvi yleensä sit on tyhjäkäynnille.Eli liikuttelet seosruuvia et saat mahdollisimman hyvän kännin koneeseen ja sit säädät tyhjäkäynnin ja eiku baanalle.Uudet moottorit säädetään aina vähän rikkaammalle kuin ohjearvot.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Fude kirjoitti:

Voisko joku kokeilla ja kertoa sit mulle tänne Fuden seos ruuvin pyörähysmäärän nollasta auki päin,piru ite pöljyyksissään pyörytin sitä.. vaikka kyllähän ne sen huollossa hoitaa mut jos joku kehtaa vaivautua?ja sit vielä,missä päin sijaitsee ilmaruuvi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu