Ostin tänään Frontline punkkien häätöaineen kissalleni. Luin ohjeen huolellisesti ja aion laittaa liuoksen tänään vielä. Jäin kuitenkin miettimään kun ohjeessa sanotaan ettei kissa saa nuolla ainetta, ja kun sitä laittaa pariin kohtaan iholle, se leviää koko kehoon. Mutta kissa kuitenkin pesee päivittäin turkkinsa, miten tämä sitten vaikuttaa aineen tehoon ja tuleeko siitä jotain haittavaikutuksia kun kissa itseään pesee jos kerran ainetta ei saa nuolla?
Frontline
3
826
Vastaukset
- 3+3
"Ei saa nuolla" tarkoittaa sitä, ettei kissa saa nuolla turkkiaan niin kauan kuin se on märkä. Eli kissan kanssa on "leiriydyttävä" kylppäriin hyväksi aikaa käsittelyn jälkeen. Turkin kuivuttua ei ole haittaa vaikka kissa itseään nuolee, mutta on oltava tarkkana, että turkki on varmasti joka puolelta kuiva ennen kuin lopettaa kissan vahtimisen. En suihkuttaisi ainetta joka puolelle kissaan, esim. mahan alta turkin kuivuminen vie paljon aikaa. Selän kun tökötillä kastelee ja hieroo ihoon ni uskoisin että riittää.
- Anonyymi
Mistä te kirjoitatte suihkuttamisesta. Jokin uusi aine. Minulla pipetti 5ml ja niskaan, niin ylös ettei ylety nuolemaan. Tosin pettymys tämä aine. Toissa päivänä laitoin ja nyt nypin pullean punkin iholta jossa pikku punkki mukana. Olikohan ottanut pienokaisen mukaan työmatkalle. Vilkas oli tämä pienokainen kun annoin sähkölevyllä hieman lämpöä heille.
- Anonyymi
Hanki ketjujen nostaja trolli elämä!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun694899KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1923840- 1883611
Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?783279Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo502979- 252004
- 241961
- 1851833
- 301696
- 431405