Miten pitäisi käsitellä tai hoitaa keittiöpöytää joka on (varmaan) kokopuuta ja lakattu jos sen pistää ulos parvekkeelle mihin sataa ja aurinko paistaa (katto on kuitenkin)?
Vastaukset 3
- pirkka 8
ostaisin halvemman pöydän ulos laitettavaksi joka on tarkoitettu ulkokäyttöön, puu ei koskaan tykkää säätilän ja kosteuden vaihteluista vaan elää. Jos on kostea kesä ja siirrät pöydän sisätiloihin syksyllä, voit olla varma, että liitokset irtoavat liimauksistaan puun kutistumisen seurauksena lämpöisessä sisätilassa. Mitkään pintakäsittelyt eivät auta.
- ljh h jhlbbl bljh
Lakka kestää aikansa, jokatapauksessa se ajanoloon alkaa lohkeilemaan ja hilseilemään. Lakka pitäisi poistaa ensin. Sitten jotain öljyä, lahosuojaa tms, ulkokäyttöön tarkoitettua ainetta.
- asian sivu
mutta ensimmäinen toimepide jonka olen aina uuteen kämppääni
tehnyt (jollei ollut jo) on parvekkeen lasittaminen.
On kun saisi asuntoonsa halvalla huoneen lisää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1761632
Muistakaa pojat tämä.
Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.106842En ehkä onnistu siinä
Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.58735Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin
Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset203618- 131594
- 48556
Pahoin pelkään nainen
että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus50538Mitä mieltä olet?
Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo68536- 37526
Viesti jonka haluaisit lähettää...
hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä15510