Uusi kortti taskussa ja pyörä haussa siis alle himpun alle 170 senttiselle naiselle. Antakaapa siis vinkkejä mitä kannattaa lähteä koeajamaan! Tietoa ja kokemusta pyöristä kun on karttunut tähän mennessä vain autokoulusta sekä tietenkin pari kesää miehen kyykyn kyydissä on tullut kasvatettua 'mopokuumetta'. Mitäpä siis kannattaa harkita/käydä kokeilemassa? Custom löytyy vanhemmilta pihasta ja on iso ei. Tällä hetkellä katseltu on Kawan zetaa ja ER6-n malleja. Molempien päällä on tosin vasta istuttu kun korttia ei katseltaessa vielä ollut mutta ainakin korkeus on minulle sopiva, tykkäisin saada pysähdyksissä muutakin kuin varpaani maahan.. Tehot ei nyt ratkaise tätä valintaa vaan nimenomaan ajettavuus ja käsiteltävyys. Testien mukaan nimenomaan nuo Kawat olisi ilmeisesti sopivia ensipyöriä mutta valinnanvaraa saisi olla, sillä eihän sitä tiiä jos Kawa ei nyt sitten tunu omalta. Vinkkejä siis kiitos :)
ensipyörää etsimässä
6
497
Vastaukset
Tsekkaa Moto Guzzi Breva 750. Leppoisa ajaa, kevyt käsitellä ja sopii pitemmällekkin reisulle. Ei tarvi ketjua rasvailla kun on kardaani. Käytettyjen hinnat on inhimillisellä tasolla ja maahantuoja (Moto Italia,Piikkiö) toimii erittäin hyvin. Itelläni neljäs kesä moisella alullaan, > 10 tkm / kesä.
- tässäpä pari
osta suzuki gsf 1200 bandiitti tai gsx 1400 tai hondan cb 1300 jne. Ne on mukavia ja lepposia ajoasennoiltaan ja konene vääntö tekee ajamisen helpoksi ja huoletttomaksi aloittelijoillakin.
Ja ne on halpoja ylläpitää niillä saa rispektiä!! - virkamies too
Näitä ensipyörän etsijöitä löytyy tältäkin palstalta useita. Katso mitä niistä löytyy...
Naismotoristeilla on oma kerho, ja näitä samoja "ongelmia" sielläkin... Googlaa.
Ja asiaan:
Tyvestä puuhun nousevalle esim. kawasaki 250, tai nakuna honda 250.
Vähän isompia noi ehdottamasi, ja moto-guzzi. Myös BMW pienemmät mallit.Niissä on joissakin satulan korkeus säädettävissä.
Moottoripyörä kerhoja löytyy ympäri Suomen, etsi läheltä ja käy siellä kyselemässä, niissä on tietoa joka on kokemuksella hankittu. Naisia näissä kerhoissa on myös (liiaan vähän, mutta on). Mieti missä ajat, miten ajat. Enska metsään, eikä tarvitse katua. All round kaikille Teille, Kyykällä reikä päässä vai matkasohvalla auringon laskuun. Vai nakulla kioskille ja ei jää rannalle. Tämän jälkeen sopivan pyörän luo ja kysele motoristilta, ei se syö sinua ;) saat oikeaa tietoa ja älytöntä oman pyörän kehua. ( suodata suurimmat kehut!) Ja lapa pystyyn kun kohdataan! - Harley Davidson
Osta Harrikka, ne on matalia ja moottoreista löytyy aina 883-1800.
- ellu ja kanat
ei mitää american paskaa
- ellu ja kanat
osta Vespa siinä on tyyliä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1271964
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi1001720Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy571360Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?761320Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M311028Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s47926Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm51923Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet44882- 109853
- 73846