Ihastunut naisopettajaan

Ihastunutko?

Onko kenelläkään ollut joskus tunteita omaa opettajaansa kohtaan? Haluaisin kuulla mielipiteitänne.
Itse en ole aivan varma, mutta luulen olevani ihastunut erääseen naisopettajaan. Ongelma on siinä, että olen itsekin nainen ja tämä kyseinen opettaja on minua noin 40 vuotta vanhempi. Mistä tällainen voi johtua? Koen itseni heteroksi vaikka olenkin ihastunut häneen. Vai olenko väärässä? En ole kyllä vielä tavannut miespuolista ihastusta. Kuitenkin koen tämän tunteen jonain muuna kuin oikeana rakastumisena. Voiko kylmä suhde omaan äitiin aiheuttaa tällaista? Välimme eivät ole kovin hyvät, enkä pysty tai halua keskustella hänen kanssaan henkilökohtaisista asioistani. Silti haluaisin jonkun, joka ymmärtäisi, kuuntelisi ja hellisi minua. Olisiko kenelläkään hyvää näkökulmaa tästä asiasta?

4

819

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hei!

      Voi olla, että pidät vain opettajasta kovasti ja siksi luulet, että se on ihastusta. Toinen vaihtoehto toki on, että olet lesbo tai bi ja olet ihastunut opettajaasi. Luulen, että ensimmäinen on kuitenkin todennäköisempää. Ja välit vanhempiin vaikuttavat nyuoriin usein vahvasti. Itse olen bi ja alkuaikoina (siis kun bisseys selvisi) luulin todella herkästi, että olen ihastunut johonkin tuttuun tyttöön vähän väliä. En tiedä oliko tästä apua, mutta onnea kuitenkin jatkossa :)

    • tytto90-

      mulla on aivan samanlainen tilanne. opettaja on ehkä parikymmentä vuotta vanhempi. hän oli lukiossa minun opettajani. en ole edes vuoteen nähnyt tätä opettajaa ja silti edelleen ajattelen tätä opettajaa ja haluaisin nähdä hänet. vaikka todennäköisesti tämä opettaja ei ole minua sen enempää ajatellut. en tiedä mistä tämä johtuu mutta kumminki

    • MIESDDDDDDDDDDDDDDDD

      ei hyvännäköseen opettajaan voi olla rakastumatta niitä vois panna vaikka joka päivä

    • Anonyymi

      Jos opettaja on vapaa, niin panemaan vaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      101
      1825
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      59
      1190
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      460
      1169
    4. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      170
      1053
    5. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      132
      837
    6. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      58
      831
    7. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      49
      776
    8. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      84
      773
    9. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      728
    10. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      57
      691
    Aihe