paasivirta
niilo
7362
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
"Meitä on moneen junaan ja osa jää asemallekin" on todistettavasti käytännönläheinen sanonta. Liekö kyseessä ollut hurahtanut henkilö vaiko huumoria viljelevä hahmo, valinta on meidän.
http://www.wunderland.com/WTS/Ginohn/cetera/hankisms.html
Ja sitten toinen perustaa oman valtion, Pukitaanian, josta käsin joulupukin ylin maallinen henkilöitymä, puuvi, tuomitsee kaikki hankismin kannattajat vääräuskoisiksi. Rupeaa polttamaan hankismin kannattajia rovioilla. Julistaa olevansa ainoa oikea idealismi.jne..
http://www.jhuger.com/kisshank.mv
Päätään nostaa eräs neddismi jonka kannattajat ovat ottaneet oppia edeltäjiensä virheistä, mutta vain teoreettisella tasolla. He toimivat tismalleen samoin kuin kaikki muutkin, mutta ajattelevat olevansa erilaisia, koska he ajattelevat olevansa erilaisia kuin muut.
Joo, enpä ole pitkään aikaan lukenut mitään yhtä naurettavaa paskaa. Tuota voisi lukea huvikseen, ellei tekstiä olisi pilattu fanaattisilla evoluutiota ja ateisteja haukkuvilla lauseilla.
"Aatami ja Eeva syntyivät silloin ja ATEISTIT OVAT KAMMOTTAVAA VALEHTELEVAA SAASTAA!! Maailmansynty on pystytty jäljittämään n. 4004ekr EVOLUUTIO ON VÄÄRÄOPPISTEN SIKOJEN AIVOPESUA SAATANASTA! Jolloin maailmankaikkeus todistettavasti syntyi, eikä miljardeja vuosia sitten, kuten VÄÄRÄOPPISET TIEDEMIEHET VALHEINEEN PALAVAT LIEKEISSÄ IKUISUUDEN KITUEN PERSEET RUVELLA, JEESUS RAKAISEE!!! IIIHHH!!!"
Faktat ja todisteet ovat pelkkää mutua, mitään veden pitävää ei anneta. Ei edes linkkejä lähteisiin, mistä todenperäisyyden voisi tarkistaa.
Olisi hauskaa nähdä, miten kreationistit selittävät totaalisesti oman näkemyksensä maailman ja lajien synnystä, kun he eivät kertakaikkiaan pärjää missään suhteessa evoluution vierellä.
Mistä helvetistä nämä kristityt repivät tietonsa? Ovatko kuvat toisista maailmankaikkeuksista ja tähdistäkin pelkkää propagandaa kristinuskoa vastaan?
Ne samat tiedemiehet, jotka ovat todistaneet evoluutioteorian todeksi ja tutkivat paraikaa maailmankaikkeutta, ovat mahdollistaneet kuulennot ja kaukaiset kuvat toisiin galakseihin. Samat ihmiset tekevät lääkkeitä vaikeisiin sairauksiin ja rakentavat uutta tulevaisuuden teknologiaa tänä päivänä. Miten he voisivat olla epäpätevämpiä, kuin kristityt kreationistit, jotka eivät ole keksineet mitään muuta, kuin miten olla toisten riesana jauhamassa fanaattista paskaansa tolkuttaen sitä "totuudeksi"?
Hirttäkää itsenne, se olisi jo hyvä alku.
oletko niilon sivuilla noin muuten käynyt?
http://www.co.jyu.fi/~np/
kuinka vakavasti noita voi ottaa?
Ei niitä vakavasti voi ottaa, mutta vitutuksen multihuipennus iski, kun tietää olevan olemassa niitäkin, joihin tuollainen uppoaa täysillä.
Aargh, kuolema kristityille. Nyt vääntämään paskaa.