kiihottumisen näkyminen

sykintä

Siis näkyykö kiihottuminen katseessa tai kasvoissa tai kehossa jotenkin? Miten itselläsi? Näetkö toisista?
Mietin, huomaako ihana nainen kiihottumiseni hänen seurassaan?
Kiihotutteko te naiset ylipäätään VAIN läsnäolosta? Miltä olo tuntuu?

Mulla menee vatsassa perhoset ja luulen, et olen jotenkin läpinäkyvä... En kuitenkaan osaa päätellä, onko tunnelma yhteinen?

Ärsyttäiskö, jos nainen käy ihan kuumana? Olisko maltillisempi kiinnostus naisnaissuhteessa kivempi?

Nolottaa kun kiihotun fyysisesti.. Tunnen itsenii läähättäväkks äijks..

12

5209

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 9+19

      Mulla silmiin ainakin tulee semmonen hullunkiilto ja posket voi punottaa. Ja käytös menee ihan oudoks ku ei pysty ajattelemaan muuta ku et huomaakohan se toinen ja kohta varmaan tulee housustakin läpi.

      Mä tykkään enemmän vähän maltillisemmasta. Söpöähän se on jos toinen on kiihottunu ja vähän nolostunut, mut kunhan ei ala käymään päälle tai kinuamaan seksiä.

      • nipsuliini2

        siis kiihottaako pelkkä ihanan naisen katselu? Mistä tiedät et "toinen on kiihottunut ja vähän nolostunut"? Siis miten se näkyy? Voihan sitä nolostella vaan ujouttakin, eikä oo yhtäään kiihottunut.
        Mistä näkee villimmän tunteen?


      • :
        nipsuliini2 kirjoitti:

        siis kiihottaako pelkkä ihanan naisen katselu? Mistä tiedät et "toinen on kiihottunut ja vähän nolostunut"? Siis miten se näkyy? Voihan sitä nolostella vaan ujouttakin, eikä oo yhtäään kiihottunut.
        Mistä näkee villimmän tunteen?

        Kyllä kiihottaa, siis ainakin minua - varsinkin jos saa ihastella omaa kultaansa ja itse ainakin myös aistin toisesta asioita, näkemisen lisäksi.


      • huokaus 7
        : kirjoitti:

        Kyllä kiihottaa, siis ainakin minua - varsinkin jos saa ihastella omaa kultaansa ja itse ainakin myös aistin toisesta asioita, näkemisen lisäksi.

        mitkä asiat katselussa ja toisessa kiihottavat? Alatteko miettiä miten suutelette jne? Voi kunpa minun ihastukseni ajattelisi minusta noin. Katsoo pitkään silmiin, mutta mistäs sen tietää vaikka katse ois kiivaamopi kuin ajatukset. Ehkä omat toiveet saa uskomaan enempään kuin mitä on. Kun on sekaisin tunteista ei näe mitään :(


    • 18+3

      keskustelu kasvotusten ihastuksen tai kumppanin kanssa kiihottaa, varsinkin, jos asia sivuaa tunteita ja mahdollista eroottista kohtaamista. Joskus olen nähnyt tytön silmien ikään kuin "lasittuvan" ja huulten rottuvan kuin itsestään. Itse taas tiedän että moodissa mun silmät siristyvät ja fyysinen olemus jollain tapaa "sulaa". Olen aika hillitty ja hallittu fyysisesti, enkä kovin helposti pääse kuorestani, mutta nuo hetket kun vaan annan tunteelle vallan ovat ihania. Toki tapahtuu myös muita fyysisiä reaktioita, mutta ne eivät näy päälle, ja vaativat yleensä enemmän suoraa kontaktia =9 Paitsi, jos on kyseessä nykyinen ihastukseni...

    • llssmint

      mun exäni sanoi että huulteni amorinkaari turposi kun olin kiimassa.Hänellä sama juttu.

    • tällai

      mulla on sama fiilis, et tunnen itteni välillä läähättäväks äijäks ja hermoilen, ku oon koko toisen läsnä olon ajan vaa miettiny että miten mun ois pakko saada se ihana nainen sänkyyn. siis tarkotan ihan sillon ku nään pitkästä aikaa tyttöystävääni.
      mun mielestä naisten kehon kieli kertoo eniten kiihottumisesta. ja täytyy sanoa että jos nyt ei kuiteskaa etumus pullota niinku miehillä niin kyllä se sielläkin näkyy, meinaan ärsyttää ihan sairaasti porno leffat ku niissä näkee iha selvästi ettei nainen oo yhtään fyysisesti kiihottunu vaan paikat on öljytty.

    • Miss Bird

      kyllä, kun suu jää apposen auki ja kieli purukaluston väliin. Ei yleensä, mut yhden olen nähnyt. :D

      • murmelimur

        aika pysähtyy ja jään paikalle kuin sähköistetty.mkai sen näkee.


    • 8+16

      Mullakin tulee silmiin sellainen hullunkiilto ja posket punottaa. Ihastukseni näkeminenkin kiihottaa, ja on ihme jos hän ei ole huomannut miten kuolaan hänen peräänsä ;) Kiihottumiseen ei aina vaadita edes eroottisten asioiden ajattelua. Kerran olin juuri nähnyt hänet, ja heti sitten satuin käymään vessassa ja huomasin olevani aivan märkänä..enkä todellakaan ollut ajatellut mitään seksiä, suutelua tai muutakaan, enkä edes ollut tajunnut kiihottuneeni. Hänellä vaan on niin suuri vaikutus muhun.

      • ollako vaiko eikö

        toi et ei välttämättä ole edes seksi tm mielessä. Jo pelkkä ihanaiseni ajattelu saa välillä (siis hyvin usein) aikaan pakottavan tunteen ja alushousut märiksi. Vaikka ne ovatkin fyysisen kiihottumisen merkkejä, en kuitenkaan aina koe että olisin varsinaisesti seksuaalisesti kiihottunut vaan ennemminki voimakkaan tunnekuohun pyörteissä.


      • semmmmosta;;p
        ollako vaiko eikö kirjoitti:

        toi et ei välttämättä ole edes seksi tm mielessä. Jo pelkkä ihanaiseni ajattelu saa välillä (siis hyvin usein) aikaan pakottavan tunteen ja alushousut märiksi. Vaikka ne ovatkin fyysisen kiihottumisen merkkejä, en kuitenkaan aina koe että olisin varsinaisesti seksuaalisesti kiihottunut vaan ennemminki voimakkaan tunnekuohun pyörteissä.

        mulla niin on käynyt ihastuksen seurassa.. että ihan fyysisesti kiihottuu pelkästään toisen läsnäolosta :DD
        huomaan ite että liikehdin jotenkin levottomasti, kädet puristuu nyrkkiin, katseessa on tietty "kiilto" ja pakonomanen tarve purra huulta/tehdä kielellä jotain epämäärästä koko ajan:: DD esim sen jälkeen kun viimeks näin hänet, olin ihan märkä sen jälkeen, huoh.
        ja hmm, olen huomannut hänellä vähän samaa, huulten puremisen ja katseen yms mutten tiedä onko se hänen osaltaan sama asia=D


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät

      Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, ain
      Maailman menoa
      60
      7502
    2. Venäjän armeijan evp-upseeri: Armeija surkeassa tilassa, jonka läpäisee kaiken kattava

      valehtelu. Venäläiset alkaneet pohtia julkisesti maan todellisia tappioita. Z-bloggari ja 3. luokan kapteeni (evp.) Mak
      Maailman menoa
      123
      2936
    3. Minkälaisen viestin

      Laittaisit ikävöinnin kohteelle, jos rohkenisit?
      Ikävä
      142
      1776
    4. Kansalla on oikeus tietää mikä on SDP:n talousohjelma jolla maan talous

      saadaan nousuun? Miksi puolue piilottelee sitä, vai eikö sitä ole? Tähän asti olemme vaan saaneet kuulla hallituksen ha
      Maailman menoa
      65
      1649
    5. Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi

      Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim
      Maailman menoa
      115
      1458
    6. Miten voit olla niin tyhmä

      että et tajunnut että sua vedätettiin? Tietäisitpä miten hyvät naurut on saatu. Naiselle
      Tunteet
      167
      1404
    7. Missä vaiheessa

      Päätit irl luovuttaa minun suhteeni?
      Ikävä
      131
      1153
    8. Millaisena uskot

      Kaivattusi kokevan tunteensa?
      Ikävä
      75
      842
    9. Kyriake=Kirkko

      Kirkko, Kyriake Kirkko-sana tulee kreikankielen sanasta Kyriake=Herran omat, Kristuksen omaksi kastettujen suuri joukko
      Kaste
      47
      802
    10. Mitä haluat eniten

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      52
      745
    Aihe