Mikähän Samsung Galaxy Spicassani on vikana, koska aina kun nettiyhteyden laittaa päälle, se sanoo kaksi kertaa "prosessi android. process. media pysähtyi odottamatta". Netti toimii kuitenkin normaalisti. Samoin, jos laittaa jotain lataukseen adroid marketissa, niin tulee sama ilmoitus eikä se lataa sovellusta?!
Android market ei toimi
15
3162
Vastaukset
- Maraissa
laita se android market siihen alkunäkymään!
(eli lisää->pikanäppäimet->sovellukset ja laita alkunäkymään...
sitten vain avaat marketin alkunäkymästä...
Jos ei vieläkään toimi, niin nimeä omissa tiedostoissa olevat tiedostot uudelleen
ja katso, ettei merkkejä ole enempää kuin kuusitoista!!!)
Niitä pienempiä ei tietenkään tarvitse nimetä uudelleen!!! - Lahna,Lahna3
Mulla on GT-15500 ja android market ei taaskaan toimi.Ilmottaa vaan prosessi android process pysähtyi odottamatta oon jo yrittäny poistaa asennusten päivityksen mut ei toimi.
- LahnaLahna3
JA OIS TOSI KIVA JOS AUTTASITTE.Tos ylempänä tuli et nimeä omis tiedostois olevat tiedostot uudelleen mut mitkä tiedostot Kiitos jo etu käteen.
Kokeileppa ensiksi buutata kännykkä.
- Lahna3
Mitä tarkottaa buutata?
- .
Akku irti - akku kiinn
- Lahna3
. kirjoitti:
Akku irti - akku kiinn
Mitä sit pitäis tehä?
- Lahna,Lahna
Ei toimi!
- toimii se
kyllä se toimii
- Göööö
Itse tappelin tän ongelman kanssa ikuisuuden. Palautun tehdas asetukset, muttei auttanut. Nyt Googletin että android.process.media pysähtyi odotamatta ja löysin Vesa Linja-ahon blogin jossa oli nämä ohjeet: 1. Asetukset
2. Sovellukset
3. Hallitse sovelluksia
4. Paina valikkonappulaa ja valitse "suodatus" (tämä ja seuraava kohta puuttuivat tuosta englanninkielisestä ohjeesta)
5. Valitse "kaikki"
6. Nyt valikosta pitäisi löytyä "latausten hallinta". Valitse se ja sitten "poista tiedot".
Nyt toimii kaikki, eikä ainakaan vielä ole tuota ilmoitusta uudelleen tullut. - leo9991
onko sama juttu gt 15500:ssa??
- android market
kyllä se on sama minulla ainakin toimii
- dalhani
Itse yritän mennä android markettiin niin tulee vain ilmoitus "Ei yhteyttä" puhelin on Huawei u8800
- Ideos (=idiootti)
Homma ei pelitä enää U8800, jotain on muutettu Googlessa. Vaatii varmasti päivityksen, mutta milläs päivität kun ei pääse marketiin eikä edes toimi järjestelmän päivitys. Paska koko Android! Ihme insinöörivirittelyä!
- Ideos X5
Huawein laitteilla ei tunnu pääsevän enää Markettiin. Ei U8800 eikä U8160 toimi.
Onko niin ettei Froylla enää sinne pääse vai mikä on. Ginderbread (Android 2.3) ei ole vielä tullut. Mutta ei toimi myöskää kyllä järjestelmänkään päivitys. Ilmoittaa vain ettei palvelimelle pääse...ihme virittelyä nämä Androidit.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 654180
Haleja ja pusuja
Päivääsi kulta 🤗🤗💋❤️❤️❤️ kaipaan sinua Tänäänkin.. Miksikäs se tästä muuttuisi kun näin kauan jatkunut 🥺463959Onko mukava nähdä minua töissä?
Onko mukava nähdä minua töissä vai ei? Itse ainakin haluan nähdä sinut 🤭363462Oi mun haniseni
Mul on ihan törkee ikävä sua. En jaksais tätä enää. Oon odottanut niin kauan, mutta vielä pitää sitä tehdä. Tekis mieli162863Hei rakas sinä
Vaikka käyn täällä vähemmän, niin ikäväni on pahempaa. Pelkään että olen ihan hukassa😔 mitä sinä ajattelet? naiselle342709En kirjoita sulle tänne
Enään nainen. Olen kyllä kiltisti enkä ala mihinkään kuin tosirakkaudesta. Kanssasi sitten jos se on mahdollista ja pidä142522Kyllä mulla on sua ikävä
Teen muita juttuja, mutta kannan sua mielessäni mukana. Oot ensimmäinen ajatus aamulla ja viimeinen illalla. Välissä läm102114IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä.
IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä. IS uutisoi torstaina Toni Imm121206Nainen, tunnusta että olet varattu ja tyytymätön suhteeseesi
Ja siksi pyörit täällä ikävä palstalla etsien sitä jotain jota elämääsi kaipaat. ehkäpä olet hieman surullinen, koska ta1451157- 801006