Jarmo Korhonen!!!!!!. Taas oli uutisissa, että herra on taas jotain "veivannut" ja ei tiedä eikä muista mitään. Sanovat, että on pelimies ? - voipi olla mutta äärettömän tyhmä ainakin. En voi käsittää miten häntä tuolla maaseudulla tuetaan. Johtopäätös voi olla se, että kyllä vakka kantensa valitsee.
Omituinen otus
Jakeluhäiriö
7254
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Eiköhän se vanha totuus ala jo mennä perille: Kepu pettää aina.
On koko heidän hommansa mennyt niin, niin naurettavaksi että.
En uskalla julkisesti ilmituoda mitä pitäisi tehdä.
Demut ne vasta sikoja olikin, ne ne vasta ryöväreitä olikin. Lipposellakkaan ollut minkäänlaisia käytöstapoja.
riippuu järjen käyttö ja osaaminen, jokainen kai taklaa tyylillään, mutta kuinka asioita hoidetaan se kait on eri asia, ja niin huonoiksi ovat käytöstavat menneet jokaisella
Antaa Jarmon hoitaa hommaansa, mihin hänet on valittu. Niin kauan kunnes valitaan toinen.
Tietääkö meistä/teistä kukaan muuten siitä hommasta tarkkaan ottaen mitään??? Epäilen. Vähän huono arvostella siis. Tyhjät kannuthan ne eniten kolisee.
mutta ei taida oikein itsekkään tietää missä mennään ? Ai, ettei saisi arvostella. Kyllä yleisen katsantokannan mukaan J.K.:n tapa hoitaa asioita on täysin hanurista. Seuraa sinäkin uutisointia.
Milloin mennään kannon nokkaan miettimään elämänmenoa, milloin hypätään aidan yli toimittajia pakoon.
Täysin ala-arvoista touhua. Kolistele sinä vaan omaa kannuasi siellä jossain.
tuo mainostamasi "yleinen katsontakantakin" voi olla aika lailla hanurista, jos tätä ihastuttavaa termiä minäkin käyttäisin. Me mennään kuin pässit narussa - ja buuataan ja irvistetään ja käännetään persvärkkiä just siihen suuntaan mihin päin milloinkin ns. yleinen mielipide (ks. edellä) osoittaa.
Hiukan voisi tutkia ja analysoida asioita ennen suurempaa loanheittoa. Yleiseen (aivottomaan) huutokuoroon en koskaan aio liittyä.
Se nyt vaan on myöhäistä sinun kohdallasi. Sinut on valittu ko.huutokuoron ainaisjäseneksi.