Hei. Kuinka kauan menee kelassa käsittelusta päätokseen? Hakemus on annettu jo 1.03, siitä on jo 3 kk. Eikä päätosta ole vieläkään tullut. Soittoisiin vastattaan, että menee vielä enintään 4 viikkoa.
elätystuki
mhhhh
2
404
Vastaukset
- .
on elätystuki?
- ansiot
elatus velvollisuudesta pitää olla voimassa,menettää rahansa joka kuukausi,eli isän kanssa sopimukset kuntoon niitä ei takautuvasti makseta ,vain silloin kun sopimus on voimassa,ja aina uusi kun on työtön,puolison ei tarvitse maksaa kokonaan sovittua rahaa,pienellä tulollaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot533522Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe202912- 282584
- 702359
- 182201
- 502128
- 561901
- 581696
KL: Mari Hynynen avoimena - Jouni-rakkaan ja Joel-pojan välit ovat nämä!
Mari Hynynen (ent. Perankoski) on naimisissa Jouni Hynysen kanssa. Marilla on edellisestä liitosta yksi lapsi, Joel Vola111573- 171485