Gallerian uudistus

Suomi24toimitus

Hei,

Galleria-palvelun uudistaminen on loppusuoralla. Yksi uudistuksen lähtökohdista on ollut Suomi24 toimintojen yhtenäistäminen. Gallerian ominaisuudet yhdistyvät nyt kiinteämmin palvelun ytimeen ja jatkossa käyttäjän oma profiili löytyy päävalikosta Minä-linkin takaa.

Uudistuksen myötä palvelun yksityisyysasetukset muuttuvat. Profiilin näkyvyyden ja muut asetukset voit itse määritellä Omat tiedot- osion kautta. Oletuksena profiilisi on jatkossa näkyvillä kaikille, mutta voit itse päättää näkyykö profiilisi täysin avoimesti vai ainoastaan omille ystävillesi. Jos sinulla on tällä hetkellä profiili piilotettuna, siirtyy se myös uuteen palveluun piilotettuna.

Uudessa palvelussa voit tervehtiä ystäviäsi ja kertoa viimeiset kuulumisesi. Lisäksi näet kaveriesi toimet ja tapahtumat Suomi24:ssä . Uusien yhteisöllisten toimintojen lisäksi palvelussa säilyvät kaikki tutut Gallerian ominaisuudet. Galleriassa käytössä olleet asetukset ja tiedot siirtyvät automaattisesti uuteen palveluun. Viestit- osiossa ei jatkossa enää ole erillisiä kansioita, joten jos sinulla on ollut Galleriassa viestejä omissa kansioissa, siirtyvät ne uudessa palvelussa Saapuneet-kansioon.
Tarkempia tietoja uuden palvelun käyttöönottamisesta ilmoitamme vielä ennen uudituksen ajankohtaa.

Ystävällisin terveisin,
Suomi24

2

605

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kirjoittaja S

      Mulla on kuulema viestejä yli 200kpl vastaan otetuissa vaikka niitä on viisi. Mitkä laatikot lasketaan saapuviin ja minne niitä voisiirtää että saa lisää tilaa?

      Vai onko kirjeen vaihdon poista minen ainut mahdillisuus?

    • dddde3

      sos, taas turha päivitys

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Näin lähellä

      Se on näin 🤏 lähellä että heitän hanskat tiskiin sun kanssasi.
      Ikävä
      68
      3219
    2. Kerro jotakin hauskaa. :)

      Kirjoita jotakin mukavaa vaikka kaivatustasi. :) Ei törkytekstejä kiitos. :)
      Ikävä
      75
      3087
    3. Mä sanon tän suoraan.

      Se on sun käytös mikä ajaa pois. Et välitä muitten tunteista kun omistasi.
      Ikävä
      68
      2952
    4. On olemassa tiettyjä sääntöjä!

      Ja jos aiot pärjätä mun kanssa niin teet vain niinkuin mä sanon. Mieheltä Naiselle
      Ikävä
      66
      2621
    5. Oliko pakko olla taas tyly?

      Miksi oot niin tyly mua kohtaan nykyään? Ei edes tunneta kunnolla. Katseita vaihdettu ja varmasti tunteet molemmin puoli
      Ikävä
      44
      2132
    6. Olen niin yksinäinen...

      ... puhukaa mulle jotain kivaa 🥺
      Ikävä
      61
      1699
    7. Huomenna heitän järjen

      romukoppaan ja annan tunteen viedä. Kerran tässä kuitenkin vain eletään. Muistan myös jonkun minua viisaamman sanoneen,
      Ikävä
      25
      1667
    8. Hyvää huomenta

      Hyvää huomenta ja alkavaa viikonloppua ihanalle naiselle! Mitä ikinä teetkään, niin täälä sua yksi miekkonen ajattelee.
      Ikävä
      18
      1649
    9. Lähtisitkö nainen

      🚐Reissuun matkailuautolla🤔 👋😎❤️
      Ikävä
      35
      1645
    10. Perjantai-ilta ootko nainen menos

      Bilettää löytyyks jäbii? Tai jotain muita
      Ikävä
      59
      1576
    Aihe