Hei!
Jos (bc) emo on pieni kokoinen (n. 47cm?) ja isä "normaali", niin onko pennuista odotettavissa tulevan pienikokoisia pentuja?
Ja tiedättekö yhtään hyvää kenneliä (missäpäin suomea vaan) jossa olisi bc pentuetta piakkoin, eikä työhön tarkoitettua jos saatte selvää (?)
eli kunnon luotettava kasvattaja ja hyvät koiravanhemmat, ja niin etteivät ole jalostettu erityisesti työn tekoon?
kiitos todella paljon jos vastaatte!
bortsuista:
aaahhhtsiuh
2
260
Vastaukset 2
- beecee:)
Mitä tarkoitat työn teolla?
- 10+12
Tuohon kokoon ei varmaan ole olemassa vastausta.. Voi tulla isän sekä/tai emän kokoisia sekä jotain niiden väliltä, ja urokset saattaa olla isompia kun nartut.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo pelästyi, kun asiat tulivat ilmi ? Hallitus ei enää tuekaan Garden hanketta
Pääministerinä Orpo on vastuussa hallituksensa päätöksenteosta. Hallitus päätti avokätisestä tuesta hankkeelle, joka ei3951572- 661016
- 861014
- 1361001
- 92940
- 94711
- 45691
Miksi naiset tuoksuvat vaihdevuosien tietyssä vaiheessa todella etäännyttäviltä
Mietin tätä, onko luojalla ollut jokin tarkoitus näin voimakkaan lemun aikaan tekemiselle. Monet ajattelevat miten joku127682Voisitko mies auttaa..
Ottaisit yhteyttä vielä kerran, jos haluat? 🤔 Jätäthän ilkeät kommentit pois.50649En ehkä onnistu siinä
Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.57634