Mietin tässä, että mimmosen kassin ottaisin mukaan rippileirille. Menen siis kesällä leirille ja ois hyvä miettii jo etukäteen. Eli kuinka suuria laukkuja leireille yleensä otetaan mukaan? Kertokaa mimmosen te otatte/olette ottaneet omalle leirillenne.
Millainen matkalaukku mukaan riparille?
8
2820
Vastaukset
- isonen for ever
Mielestäni tuo laukkujuttu ei ole kovin merkittävä riparin kannalta. Ota sellainen laukku, johon tavarasi hyvin mahtuvat. Koolla ei ole väliä. Avoin ja reipas asenne on paikallaan ja iso annos seikkailumieltä, näillä pärjää. Hauskaa riparia!
- näinhännäinsen
riippuu vähän kanssa siitä, mihin paikkaan ootte menossa ja miten sinne matkustatte, ja kans ehkä vähän siitä, että kuinka vahva oot..
tai siis kun. mun riparilla meillä oli kyllä bussi jolla matkustettiin, mutta sellanen kilsan matka piti kävellä sinne asuinsijoille, ja voitte vaan arvata, kun olin korkkarit jalassa ja rullillla kulkeva vedettävä matkalaukku kädessä, että kuinka pihalla olin.
kannattaa kans pakatessa miettiä, että tarviiko sen leirin ajan tosiaan kaikkia niitä "hienoja" vaatteita.. ku tuppaa sit käymään, että siellä riparilla viihtyy kaikista parhaiten lökäreissä ja topissa.. :)
eli kannattas varmaan ottaa sellanen olalla kannettava kangaskassi, ja varsinkin jos yhtään etukäteen suunnittelusta ois saanut tietää, että onko tulossa niiden laukkujen kanssa pitkääkin taivalta yösijalle.. eli kannettava kangaskassi ( eli pehmeä) kannattaa varmaankin ottaa mukaan..
sitten lämpimiä vaatteita, muutamat söpöt kesäkuteet, aurkinkolasit, fikkari(öisiä karkuretkiä varten ;) ) sekä vähän mukaan omia eväitä ( sipsejä, karkkeja yms säilyvää epäterveellistä) --- ainiin ja tietenkin se klisee ilmaisu, että viikon nyt pärjää missä vain, positiivista näkemystä ja uusien ystävyyssuhteiden toivoa mukaan leirille, niin lupaan, siitä tulee ikimuistoinen kokemus ( vaikka et miksikään uskovaksi hihhuliksi kääntyisikään!)!
- Ota.
Ihan tavallinen urheilukassi.
- normiiiih
mä aijon ainakin ottaa dakinen ison kassin ja sitte vielä dakinen repun :D
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksköhän mä oon tuolla
Joskus antanut ymmärtää että olisin sun rinnoista pelkästään kiinnostunut 😂😁🤭 ja sä säikähdit että koskisin ilman lup324591Aamu on aina iltaa viisaampi.
Hyvää huomenta rakas. Ajattelen sinua taas ja yritän keksiä keinoja luoksesi. Satuttaa, kun unohdan sinua joka päivä ene152558Juuri sinut kainaloon haluaisin nyt
Sydän sykkii vain sinulle Sinä olet se jota kaipaan Sinä olet se josta uneksin Jos sinun rinnallesi jäädä saan Tän koko252405Ihana on nähdä edes ohimennen
Mitenköhän mies sua voisi lähestyä❤️? Oon lääpälläni suhun mutta en uskalla lähestyä vaikka vilkuilet ja huomaan että su532288- 321787
Saattaisimme olla yhdessä
Vaarallinen yhdistelmä. Käsitin, että meillä molemmilla on samanlaista historiaa... Siitä huolimatta haluaisin kokeilla321611Se meidän sydänyhteys
Oli ihanaa. Oltiin samankaltaisia sieluja ja tunnettiin voimakasta vetovoimaa ja yhteenkuuluvuutta. Voisiko se löytyä vi731486- 661294
Mies, mua jotenkin kiinnostaa
Että osaatko sä ollenkaan höllätä? Ootko aina kuin persiille ammuttu karhu. Pohtimassa muiden vikoja?491248- 821241