Venäläiset neropatit

Voi tsiisus, olin tikahtua kun kuulin radiosta tämän uutisen neropateistä venäläisistä poliisesta.
http://yle.fi/uutiset/ulkomaat/2010/06/venalaispoliisit_varastivat_puolan_koneturman_uhrin_luottokortin_1739377.html
Siis nuoko ne käy meillä neuvomassa meidän lapsiasimiehiä. Venäläiset...
Mutta IHAN NOIN tyhmiksi en sentään niitä uskonut, että poliisit varastaa lentoturmassa
kuolleen puolalaisen ministerin luottokortin ja nostaa sillä rahaa !!!
Siitähän EI VOI jäädä kiinni, eihän... :) Ei ole aprillipäivä, ei.
5270
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Sama uutinen on myös Uudessa Suomessa.
http://www.uusisuomi.fi/ulkomaat/94348-miliisit-narahtivat-1430€-lentoturmassa-kuolleen-kortilla

Tämä tapaus tuli sattuneesta syystä ilmi. Sopii miettiä tuon uutisen pohjalta, kuinka yleinen "maan tapa" ruumiinryöstö naapurissa onkaan.

Että sydämellisesti tervetuloa vaan venäläiset tänne, ei täällä olla rasisteja. Eikä realistejakaan, valitettavasti.

Äänestä
  • niin ryssiltä kuin nekruiltakin!

    Äänestä

Venäjän 'lapsiasiamies' -joka oikeasti on turvallisuuspalvelun vakooja- käy täällä neuvomassa meitä sivistyneitä samaan aikaan kun oman maan orpolapset elävät kuin rotat kaupunkien tunneleissa ja kivijaloissa.

Voi vittu, venäläiset on varmaan yksi maailman alhaisimmista kansakunnista.

Äänestä
  • Seuraavan kerran kun se asiamies tulee Suomeen, hänelle täytys näyttää videoita venäläisistä katu ja tunneli
    lapsista. Hän varmaan kuvittelee, että me suomalaiset ei tiedetä niistä lapsista mitään.
    Mutta onko meistä suomalaisista esittämään heille moisia videoita, mehän kun olemme sellaisia
    vellihousua. Ja aivan tosi asian edessä.

    Äänestä

Ja sitten se yks nainen onkein kirjotti kijran ja ihmetteli mikä se on ku suomalaiset ei tunnu tykkäävän venäläisistä, vaikka hän on niin koulutettu. Niin mikähän siinä on???
En minä tykkää venäläisistä enkä kepulaisistakaan, varmuuden vuoksi tämäkin tähän, ettei päästä syyttämään rasistiksi. Tässä kun ei ole mitään rasismia vaan realismia.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


pollliisit kirjoitti:

Voi tsiisus, olin tikahtua kun kuulin radiosta tämän uutisen neropateistä venäläisistä poliisesta.
http://yle.fi/uutiset/ulkomaat/2010/06/venalaispoliisit_varastivat_puolan_koneturman_uhrin_luottokortin_1739377.html
Siis nuoko ne käy meillä neuvomassa meidän lapsiasimiehiä. Venäläiset...
Mutta IHAN NOIN tyhmiksi en sentään niitä uskonut, että poliisit varastaa lentoturmassa
kuolleen puolalaisen ministerin luottokortin ja nostaa sillä rahaa !!!
Siitähän EI VOI jäädä kiinni, eihän... :) Ei ole aprillipäivä, ei.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu