Enkelintappaja

Onko joku lukenut Erica Spindlerin Enkelintappajan? Se on keikkunut lähikaupan hyllyllä ja herättänyt kiinnostuksen, mutta kirjastosta sitä ei saa ainakaan vielä enkä uskalla tuhlata siihen vähäisiä ropojani, jos se osoittautuukin huonoksi. Suosittelijoita? Millainen kirja on kyseessä?
3612
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

ei yleensä ole noita Harlekiini-kirjoja

Äänestä

Hyvä kirja.Tosi jännittävä ja hyvä. Tykkäsin itse kirjasta todella todella paljon!

Äänestä

En ole tuota lukenut, mutta samaisen kirjailijan Aika kuolla -kirjan luin ja oli mielestäni hyvä pokkariksi - juoni kulki hyvin eikä kirja alkanut "ärsyttää" missään vaiheessa. Ajattelinkin että luen vielä kirjailijan muita teoksia mutta välissä on ollut paljon muita akuutimpia joita olen lueskellut.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Emmita_ kirjoitti:

Onko joku lukenut Erica Spindlerin Enkelintappajan? Se on keikkunut lähikaupan hyllyllä ja herättänyt kiinnostuksen, mutta kirjastosta sitä ei saa ainakaan vielä enkä uskalla tuhlata siihen vähäisiä ropojani, jos se osoittautuukin huonoksi. Suosittelijoita? Millainen kirja on kyseessä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu