aattelin,et laittaa kotiteatterivahvistimen kannettavaan kiinni..mut tuli epäselvyys.. kannattaakos kytkeä kotiteatterivahvistimen kuulokeliitäntään ja kannettavan kuulokeliitäntään kaapelilla(stereokaapeli) mitä mieltä hifistelijät?
kajarit
mik76
3200
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Nythän molemmat päät piuhasta olisi ulostulopuolella, eli toinen pää pitäisi kyllä tulla johonkin muualle kuten esim. linjasisäänmenoon tms.
Joopa joo. Kannattaa, kannattaa, mutta eipä sieltä mitään kuulu, jos liität äänilähdettä kotiteatterivahvistimen kuulokeliitäntään. Ajatteleppa vähän.
Paremminkin kävis silleen, että läppärin kuulokeliitännästä (jos ei ole linjalähtöä) himastereon linjasisäänmenoliittimiin (Line IN).
Tai hommaat läppäriin USB-ääninikortin, jossa on S/PDIF-liitäntä, kun kerran sinulla on himateatterivahvistin.
tänks neuvoista,kaikkee ei voi tietää,kun en oo mikkään hifihirmu..=)