Heh. iPhone 4 on lähinnä sympaattinen yritys. 960 x 640 tarkkuus ei ole pc:n mittakaavassa lähellekään hyvä. Silmä kykenee erottamaan 1800 pistettä tuumalle, joten parempi erotuskyky on kiva, mutta vow -efekti on kaukana. TV:ssä full HD on 1920 × 1080, joten iPhone 4 ei kykene toistamaan sitä täysimääräisesti.
Ohuus on vain 0,2 milliä Nokian monta vuotta vanhaa E51:stä ohuempi. Saavutus ei päätä huimaa. Olisin odottanut jo paperinohutta mallia.
Ohuus on vain 0,2 milliä Nokian monta vuotta vanhaa E51:stä ohuempi. Saavutus ei päätä huimaa. Olisin odottanut jo paperinohutta mallia.
Vastaukset 32
Vanhimmat
Sanoisin, tuo viedään käsistä! Apple julkaisi sellaisen puhelimen, mihin kukaan muu ei pysty tällä hetkellä. Käyttöjärjestelmä on ylivertainen verrataan sitä mihin muuhun puhelimeen, mitä myynnissä on. Muut ovat valovuoden päässä siitä.
Kyllä niitä ohuita peruspuhelimia on markkinoilla vaikka kuinka. Onkos muuten Nokialla tuotannossa paperinohutta älypuhelinta, N900 muistuttaa enemmänkin halkoa?
No, ole mitä mieltä tahansa, Apple jyrää myynnillään muiden ohi. Taas.
Sanos muuten, mikä tai minkä puhelimen kamera kuvaa HD 1920x1080? Siihen ei pysty ihan halpa videokaan, joka elvistelee HD laadulla. Normaalista kunnollisesta 1920x1080 saat maksaa vähintään tonnin.
Pysy sinä vaan Noksussasi, itse tilaan JO TÄNÄÄN uuden Applen 4 kännykän. Maksoi ihan mitä vaan.... Raha ei ole este, ostinhan eilen uuden Mersunkin. Kiva auto ;)
Viestistäsi päätellen olet täysin pentu. Hyvin lapsellista käytöstä.
Ei ne fanipojat sitten ikinä muutu. Ketä helvetti kiinnostaa, että tilaat uusimman Applen(iGay) puhelimen jo tänään? Senkus tilaat.
60 vuotias isoisoisä.
Ihan kakara vielä.....;)
mistä niitä tilaatan onko linki
sama mieltä iphone apple jyräää muut
iPhone tilataan sieltä, jotka sitä myyvät. Sonerakaupasta tai Telefinlandilta. esim: http://www.tele.fi
Onko jollain kokemusta IPhone 4:n aktivoimisesta Suomessa. Ostin 2 viikkoa sitten Usasta Apple kaupasta uuden puhelimen ja IPadin. Soneralta tilasin Micro sim kortin IPadille ja 3G toimii mainiosti. Mutta Sonera lähetti myös Micro simin IPhone 4 varten mutta se ei aktivoidu vaikka Sonera väittää kaikkien asioiden näyttävän olevan ok. Pitääkö IPhone 4:een thedä jotain säätöjä Asetuksissa tms?? matti.
"Mutta Sonera lähetti myös Micro simin IPhone 4 varten mutta se ei aktivoidu vaikka Sonera väittää kaikkien asioiden näyttävän olevan ok. Pitääkö IPhone 4:een thedä jotain säätöjä Asetuksissa tms?? matti."
Sulle on tainnut nyt käydä niin, että olet ostanut sim-lukitun puhelimen? Tietojeni mukaan yhdessäkään U.S.A:n myyntipisteessä ei myydä simlukottomia iPhone nelosia......
iPadisi sen sijaan toimii, koska ne eivät ole operaattorilukittuja. Minullakin on ranskasta ostettu iPad, toimii vallan mainiosti saunalahden mikrokokoon itse leikkaamallani kortilla;)
Mulla on jail breikattu iPod ja normaali iPhone 4. Onko mahdollista siirtää iPodilta tiedot tieto koneelle ja siitä iPhonelle, vai jääkö iPhoneen jälkiä jail breikkauksesta??
Tuskin siitä mitään jälkiä jää, mutta pirustako sitä lopulta tietää. Täydennä i-kokoelmasi ja käy täältä http://bit.ly/Osallistujat voittamassa itsellesi vielä iPad.
Siinäpä kunnon HUUHAA - sivusto...
Nii just! Ei oo varmaan ole mersua, ei voi olla tollasella mersua!
Tosi lapsellista tulla tänne kirjttamaan fiksujen palstoille!!!
aika hauskasti sanottu toi igay puhelin mullaki on igay
"People have been dreaming about video calling for decades. iPhone 4 makes it a reality" Niinpä. Kuinka härskisti sitä vaan kehdataan markkinoida..Seuraavaksi "icar" varmaankin; Mullistava uutuus, autossamme on 4 pyörää! Huvittavinta on, että videopuhelut toimivat vain Wi-Fi kautta. Hohhoijaa.
Eipä nuo videopuhelut oikein hyvin pyöri 3G:lläkään. Huomaa: Videopuhelut eivät heti toimi, kuin WLAN:illa, myöhemmässä päivityksessä alkaa toimim,aan. Eri asia on, kuka kaipaa?
Noin, oletkos pitänyt montakin videopuhelua? Aiemmin nokioissani oli tuo videopuhelumahdollisuus. Pidin jopa 3 videopuhelua..... nekin ihan kokeilumielessä.
Oletko koskaan käyttänyt iPhonea?
Katson televisio-ohjelmat päivittäin 3G-yhteyden kautta. Näkyy pätkimättä. Muistaakseeni televisiossa näytetään muitakin kuin ihmisten naamatauluja. Videopuhelut ovat lastenleikkiä.
Apple ei vain osaa.
"Katson televisio-ohjelmat päivittäin 3G-yhteyden kautta."
Katson televisiota nojatuolistani 55 tuuman ruudulta. Teräväpiirtona kaapelikanavat. elokuvakanavat.
Videoyhteydet pidän kotikoneelta 100 megan nettiyhteydellä 27 tuuman ruudulta. iMacilla.
Onnea vaan tihrustelijalle ;) Onnea valitsemallesi tielle.
Apple EI HALUA flashia puhelimeensa.
Kyllä Apple osaa.
P.S. Et vastannut, oletko koskaan käyttänyt iPhonea?
Olen käyttänyt iPhoneaja. Minä en halunnut olla rahastettava aivoton taviskuluttaja, joten iPhone ei ole minua varten. Minä en myöskään halua isäaurinkoisen kommarimeininkiä.
Nettitelevisio ei toimi Applen laitteilla, koska useimmat toteutukset ovat flashia. Nettitelevisio kuten myös nettipuhelut 3G-verkossa, ovat todella hienoja keksintöjä, joista en luopuisi ikinä.
Kaikille on omat juttunsa. Miksi tulet tänne haukkumaan meidän lempipuhelinta. Onko sinulla huono itsetunto?
Hirveä hypetys, sitten kun puhutaan kuoleman otteesta, pahoista puutteista, niin apple vastaa, puhelin myy kuin häkä.
Kohta applelle käy kuin mokialle, ylimielisyys kostautuu.
Ei kaikki käyttäjät ole omena funneja
Minä olen tyytyväinen iPhoneen. Mulla on 3G. Maksoi käytettynä alta satasen.
Mutta.
Eipä tulis mieleenikään maksaa luurista 600-700 € rahaa.Sillä saa niin paljon muutakin. Vaikka 42" telkkarin, tehokkaan läppärin tai 4 hp perämoottorin jne. jne...
Miettikää, mitä iPhonen valmistus maksaa tekijöilleen.
Niin kauan niitä myydään, kun ostajia riittää ja valmistaja vaan jatkaa rikastumistaan.
Ihan sama kuin huijareita riittää niin kauan kuin maailmassa riittää hyväuskoisia huijattaviakin - Kaava on Sama!
Minä möin siskolle 3G:n 50 eurolla ja ostin itselle 32Gt 4:sen.
700 eukolla ei saa kuin paskan eilisen päivän telkun ja kaikki 50" ja alle on liian pieniä, itselläkin 50" telkku ja alkaa sen pienuus ahistamaan. 32" telkku on matkatelekkari.
Alle tonnilla ei saa kuin jonku paska Acerin läppärin nitisevillä kuorilla, mieluiten iPad tuolla rahalla.
Juu en minäkään viitti tihrustaa 3,5 tuumaiselta näytöltä yhtään mitään, mulla on luurissa 4,27" ja telkkaa katselen kankaalta jossa ruutu mitataan metreissä...
Paska Acer ?
399 saa aikas toimivan läppärin hakkaa koska tahansa 1200 mädän omenan..
sgs2
paska mikä paska ei edes flashii
Pitääkö tosiaan paikkansa, että tässä kaikkien hypettämässä puhelimessa ei ole edes flashia. Haluaako joku tosiaan maksaa vanhasta tekniikasta satoja euroja.
NYT ON KIIRE........
oon ostamassa iphone 4 mut oon kuullu et siihen ei käy tavallinen sim kortti vaa siihe tarvii micro simin....nii tuleeko toi micro sim siinä mukana???
ja voiko siinä käyttää sitä liittymää mikä on...mulla on DNA PREPAID..
nii voinko käyttää sitä siinä
ja viel yks kysymys voiko sen micro simin tehä ite vaik leikkaamalla tavallisesta simistä
VASTATKAA NOPEE.....kiitos jo etukäteen niille jotka vaivautuu vastaa
Se varmaan voi vaihdella sen mukaan mistä ostat, millainen paketti etc. Tuolla on paljon iPhoneja sun muuta myynnissä hyvään hintaan http://bit.ly/netti-huuto
Hyvä vaihtoehto huuto netille
noni...nyt on iphone 4 ja soneran liittymä..hyvin toimii..pelejäki tullu ladattuu ja paljon muuta mut miinusta tulee siitä et iphonest ei voi lähettää bluetoothilla tavallisee puhelimee mitää...höh..harmittaa vähä.
Tee JailBreak ja sitten on kuin oikea puhelin !
iphone ios apple
on niin rajoitettu käyttis että sitä ei kannata hommata huomasit jo sen jopa niinkin muille puhelin merkeille arkisessa toimenpiteessä kuin bluetooth tiedonsiirto ,siitä puuttuu myös tärkeä flash 10 tuki joka on esim GalaxyS2:ssa joka pyörittää netti sivujen videot selaimessaan hienosti ihan niinkuin tietokoneessa
pitäkää vittu päännekii Iphone on *PARAS*