Vanhojen siirto

JarppaRi

Hei, mulla oli XP outlook 2007 ja kun päivitin W7 niin winkku teki vanhasta XP osasta oman osan koneelle jossa näkyvät vanhan Outlookin tiedostot.
Kysymys miten saan vaanhat XP outlookin postit/tiedostot näkymään/käyttöön uudessa W7 asennetussa Outlookissa ? XP päivitysten yhteydessä se oli helppoa kun kopioi vanhat filet uuteen Outlook asennukseen mutta nyt ei toimi samoin.
Mun mielestä on puute tossa Outlookissa koska koneita/järjestelmiä päivitellään kuitenkin muutaman vuoden välein, pitäisi olla selkee yksinkertainen haku.

1

427

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vähän ihmettelen

      kun tuot Outlook-ongelmaasi esiin Widwowsin vaihtumisen yhteydessä.
      Eihän Outlook mitenkään Windowsiin liity, sehän on osa
      MSOffice-pakettia.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olet minua

      vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va
      Ikävä
      121
      2642
    2. Jos tapaisimme uudelleen?

      niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J
      Ikävä
      69
      1094
    3. Mies pyysi rahaa

      Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?
      Ikävä
      210
      1054
    4. Mitä piirteitä rakastat

      Eniten kaivatussasi?
      Ikävä
      39
      982
    5. Mites nyt suu pannaan

      Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va
      Sysmä
      38
      931
    6. Hän on niin

      Hyvännäköinen. Vaikea vastustaa
      Ikävä
      47
      894
    7. 36
      876
    8. Taas Lieksassa tyritty

      Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke
      Lieksa
      123
      853
    9. Ruumis ojassa

      Kukahan lie ollu, mistä lie löydetty. No ikävä tataus.
      Oulainen
      4
      829
    10. Nähdäänkö ensi viikolla

      paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.
      Ikävä
      35
      812
    Aihe