miettimistä, te perusperheen ihailijat. Onhan tämä tiedetty, mutta ihmeen vahvoja ovat asenteet.
http://www.iltalehti.fi/perhe/2010060811822960_pr.shtml
http://www.iltalehti.fi/perhe/2010060811822960_pr.shtml
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Itellä tuttu yksinhuoltaja. Lespo ja teki keinohedelmöityksellä lapsen aikanaan. Ei siinä sen kummenpia ole kuulemma ollut kuin muillakaan yksihuoltajilla. Mutta noista parista tutusta homosta kukaan ei ole yrittänyt adoptiota. Meinasivat, että terkkarissa sattui vastaan jotain moraalinvartijoita, jotka asennoituivat homouteen sairautena. Hassu juttu, paljon varakkaammat kotiolot olisi adoptiolapset ainakin saaneet, kun kaksi kohtuupalkkaista miestä olisi ollut laskuja makselemassa.
Vaan ei yksi naispiispa maata kaada, eipä taida asenteet liberalisoitua joissain asioissa ikinä.
Kaipa ne sopeutuvat koska yhteiskunta on ottanut ohjelmakseen miesvihan.
voinut jotenkin aavistaa.
Tutkimuksen kanssa samalla kannalla siitä että raskaus on aina suunniteltu. ALpsi haluttu ja kaivattu
Lesboäiti on varmaan kypsempi aikuinen kuin hetero, sillä hänen on pitänyt miettiä oma elämänsä ja suuntauksena jo kerran elämässään valmiiksi (yhteiskunnan paineessa) ja rakentaa hyvä parisuhde.
Heteroilla raskaus on monesti aika sattumanvarainen tapahtuma ja lapsen syntymän eteen joutuu ihminen joka siihen ei ole valmistautunut, eikä valmis.
Totta varmaan.
Kumma tuo nyt on,kun kaksi maailman viisainta olentoa on heidät kasvattanut,mutta tuloksista voi puhua sitten kun heillä on katras lapen lapsia.
Ikävä kyllä minun on rehellisesti sanottava mielipiteeni,jos olisin homo tai lesboperheen kasvatti,hyväksyisin ehkä sen,koska on pakko.Tällä hetkellä tuomitsen jyrkästi kaikki saman sukupuolen lapsi hankkeet luonnon vastaisena,eikä sitä mikään muuta.
Jos olisin sitä mieltä että asia on ihan ok. Olisin voinut perustaa perheen vaikka aasin,tai puimakoneen kanssa..:)
Viimeinen lauseesi on täysin asiaton ja tosi typerä, minun mielestäni, vain.
Tuo ei ollut asiallista,vaan mielipiteeni,enkä voi sille mitään.Vanha pässi ei omaksu uusia asioita ja sen enempää en voi kommentoida.