Piuhat ja muut sellaiset

velo

Olisin tarvinnut ihan perus USB-piuhaa (A-A uros-uros) pidempänä ja etsiskelin sellaista kaupoista.Verkkokauppa.com:ssa oli kai loppu kun ei hyllyssä näkynyt ja ajattelin,että löytäähän sellaisen mistä vaan muutamalla egellä eli en viitsinyt kysellä löytyisikö Ruoholahden myymälästä.
Kävin sitten ohikulkiessani ties monessako kaupassa ja mistään en löytänyt! Jatkopiuhaa (uros-naaras) kyllä löytyy ja mini/mikro -A yms. yms. muutamalla egellä vähän joka putiikista.
Kävin sitten hakemassa Partco-nimisestä kaupasta kun kerran lähettyvillä asun.Miksi ikinä mistään muualta mitään etsiskelen kun tiedän kokemuksesta tuolta löytyvän kaiken tämän tyyppisen tavaran? Omaa tyhmyyttä!
Tsekatkaapa muuten kauppa! Puolet halvempaa Verkkokauppa.com:iin verrattuna ja varmaan vielä enemmän hintaeroa "normaaliin" kauppaan.Laadussa en eroja ole havainnut piuhoihin,akkuihin,liittimiin yms. liittyen myöskään.Elektroniikan komponenttejahan enemmän tuo firma kaupittelee ja myymälä ei ole "valintamyymälä" vaan tiskiltä saa pyytää haluamansa.
Kannattaa tsekata joka tapauksessa:
http://www.partco.biz/verkkokauppa/

2

477

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ihmeen kaupoissa

      oikein seikkailit?
      Kun minä useinkin tarvitsen tuontyyppsiä johtoja ja aina
      niitä kaupan tarviketelineessä roikkuu, Hong-Kongissa, Tarjoustalossa,
      Biltemassa, Motonetissa, Gigantissa jne. aina on löytynyt.

    • käytössä2

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi sä valitsit

      Juuri minut sieltä?
      Ikävä
      70
      3149
    2. Kerro nyt rehellisesti fiilikset?

      Rehellinem fiilis
      Suhteet
      62
      2495
    3. Hei........

      Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.
      Ikävä
      56
      2136
    4. Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?

      Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1
      Sinkut
      94
      2045
    5. Heilutetaanko peittoa hieman

      Heilutetaan peittoa vähän ;3
      Ikävä
      55
      1952
    6. Tilanteesi nyt?

      Kysymys otsikossa
      Suhteet
      42
      1594
    7. Kaipaan sua, Ope

      Mietin, että ajatteletko sinä minua?..
      Ikävä
      40
      1560
    8. Mä en jaksa suojella sua enää

      Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t
      Ikävä
      14
      1253
    9. EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!

      "Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p
      Maailman menoa
      139
      1168
    10. Vuodetvierii

      E siitä tulee nyt 50 vuotta oivoi
      Ähtäri
      6
      1083
    Aihe