Latasin skypen viimeisen vakaan version 4.2. Siinä oli mielestäni hyviäkin uusia ominaisuuksia, mutta kun soitin kaverille, ei hän kuullut ääntäni . Ohjelma näyttää, että internet-yhteys on erittäin huono. Laitteeni toimivat testin mukaan moitteettomasti ja koneeni on nopea. Vaihdoin entiseen ja hyvin toimi. Latasin uudestaan uudemman, sama juttu, skypen ääni-testi ei kuulu. Palasin taas vanhempaan versioon ja toimii.Testi kehoittaa tarkistamaan mikrofonin nauhoitus-asetukset, en vaan ymmärrä miksi ja mitä niille voisi tehdä kun ei ole montaa vaihtoehtoa. Haluaisin uudemman version, mutta miksi ääneni ei suostu kuulumaan, vaikka vanhemmassakin kuuluu?
Onko tietoo
2
472
Vastaukset
- mitä puhutaan
Uudessa nyt sitten oikein on kun sitä himoitset. Eikö sinulle riitä, että puhe ja kuva kulkee hyvin. Se lienee se ja sama mikä versio on kyseessä jos kaikki toimii. Eivät uutuudet aina ole parempia ja autuaaksi tekeviä.
- mumeluuri
No ei siinä nyt niin ihmeellistä, mutta sellaisia ominaisuuksia, että näkee esim. mikin, kaiuttimien, laajakaistan y.m. "tilan" suoraan kuvan alla olevista kuvakkeista napsauttamalla. Ei siis tarvitse mennä tarkistamaan työkalut>asetukset>video ym. jos jokin "tökkii".Tai onko vika yleensäkkään omassa laitteessa. Myös puhelun laadusta tulee kommentti automaattisesti näkyviin.No, liekö nuo nyt niin tärkeitä?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 73853
Miltä se tuntuu
Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s104708- 35577
- 40575
- 29572
- 46570
- 33559
- 50540
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?34537- 35464