Latasin skypen viimeisen vakaan version 4.2. Siinä oli mielestäni hyviäkin uusia ominaisuuksia, mutta kun soitin kaverille, ei hän kuullut ääntäni . Ohjelma näyttää, että internet-yhteys on erittäin huono. Laitteeni toimivat testin mukaan moitteettomasti ja koneeni on nopea. Vaihdoin entiseen ja hyvin toimi. Latasin uudestaan uudemman, sama juttu, skypen ääni-testi ei kuulu. Palasin taas vanhempaan versioon ja toimii.Testi kehoittaa tarkistamaan mikrofonin nauhoitus-asetukset, en vaan ymmärrä miksi ja mitä niille voisi tehdä kun ei ole montaa vaihtoehtoa. Haluaisin uudemman version, mutta miksi ääneni ei suostu kuulumaan, vaikka vanhemmassakin kuuluu?
Vastaukset 2
- mitä puhutaan
Uudessa nyt sitten oikein on kun sitä himoitset. Eikö sinulle riitä, että puhe ja kuva kulkee hyvin. Se lienee se ja sama mikä versio on kyseessä jos kaikki toimii. Eivät uutuudet aina ole parempia ja autuaaksi tekeviä.
- mumeluuri
No ei siinä nyt niin ihmeellistä, mutta sellaisia ominaisuuksia, että näkee esim. mikin, kaiuttimien, laajakaistan y.m. "tilan" suoraan kuvan alla olevista kuvakkeista napsauttamalla. Ei siis tarvitse mennä tarkistamaan työkalut>asetukset>video ym. jos jokin "tökkii".Tai onko vika yleensäkkään omassa laitteessa. Myös puhelun laadusta tulee kommentti automaattisesti näkyviin.No, liekö nuo nyt niin tärkeitä?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taas uusi PS:n rasismiKOHU!
Nyt Mauri Peltokangas on taas huuliaan lepattanut. Suomen rasistisin puolue - PS! https://www.iltalehti.fi/politiikka/a6491434- 1151396
Naisten liian suuret vaatimukset?
Palstalla näkee usein vlituksia siitä, että naisilla on miehille liian suuria vaatimuksia. Haluankin nyt mielenkiinnosta198939Jarruton, viritetty ja kilvetön mopo
Ajo-oikeudeton ja uppiniskainen kuski. Tuloksena vääntynyt aita, rusinaksi muuttunut mopo ja pari pipiä.327885Olen henkisesti väsynyt. Takki tyhjä.
Olen joutunut elämään yksin liian kauan. Työttömänä ja somepaskaa. Työpaikoilla joudun kiusatuksi. En enää tiedä, mitä231819- 58723
Peräti 12 000 ihmisen toimeentulo leikattiin puoleen kun eivät ilmoittautuneet työkkäriiin!
Peräti 12 000 ihmisen (useimmat nuoria miehiä) toimeentulo leikattiin puoleen kun eivät ilmoittautuneet työkkäriiin! ht233697Onnittelut taktiikan vaihdoksesta mies!
Esität nykyisin varattua, ettei naiset jää roikkumaan , mutta sinä saat haluamasi. Oletpa sinä hieno mies. 👏🏻 Osasin o175671Katotaan miten jaksat tätä
Olen valmis pelaamaan tätä seuraavat 10v. Voit kysyä tutuilta miten olen erittäin kärsivällinen.88630Tiedätkö mitä mies
Sinulla ei ole kaikki kunnossa päänupissa! Älä pilaa sitä, mitä sinulla on oikeassa elämässä. Tämä ei ole mitään rakkaut21601