Onko tietoo

mumeluuri

Latasin skypen viimeisen vakaan version 4.2. Siinä oli mielestäni hyviäkin uusia ominaisuuksia, mutta kun soitin kaverille, ei hän kuullut ääntäni . Ohjelma näyttää, että internet-yhteys on erittäin huono. Laitteeni toimivat testin mukaan moitteettomasti ja koneeni on nopea. Vaihdoin entiseen ja hyvin toimi. Latasin uudestaan uudemman, sama juttu, skypen ääni-testi ei kuulu. Palasin taas vanhempaan versioon ja toimii.Testi kehoittaa tarkistamaan mikrofonin nauhoitus-asetukset, en vaan ymmärrä miksi ja mitä niille voisi tehdä kun ei ole montaa vaihtoehtoa. Haluaisin uudemman version, mutta miksi ääneni ei suostu kuulumaan, vaikka vanhemmassakin kuuluu?

2

537

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mitä puhutaan

      Uudessa nyt sitten oikein on kun sitä himoitset. Eikö sinulle riitä, että puhe ja kuva kulkee hyvin. Se lienee se ja sama mikä versio on kyseessä jos kaikki toimii. Eivät uutuudet aina ole parempia ja autuaaksi tekeviä.

      • mumeluuri

        No ei siinä nyt niin ihmeellistä, mutta sellaisia ominaisuuksia, että näkee esim. mikin, kaiuttimien, laajakaistan y.m. "tilan" suoraan kuvan alla olevista kuvakkeista napsauttamalla. Ei siis tarvitse mennä tarkistamaan työkalut>asetukset>video ym. jos jokin "tökkii".Tai onko vika yleensäkkään omassa laitteessa. Myös puhelun laadusta tulee kommentti automaattisesti näkyviin.No, liekö nuo nyt niin tärkeitä?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lopetin kokonaan ravintoloissa ruokailun ja juomisen

      Ravintoloissa hinnat ovat aivan naurettava korkealla. Alkoholin juomisessa ravintoloissa ei ole senkään vertaa järkeä.
      Maailman menoa
      171
      2606
    2. Omakotitalossa väkivaltaa ounasrinteellä

      Kertoo iltalehdet Mitä lienee Tapahtui. Verinen ihminen kannettu lanssiin
      Rovaniemi
      22
      2254
    3. kukaan ei pakota kasteeseen..

      Kommentointi estetty, joten kommentoin tähän.Kukaan ei pakota pakkokasteesta puhuvaa kastamaan lastansa.Noloa edes ehdot
      Kaste
      400
      1065
    4. Mari Rantanen eroa! Lausunnot vapun pahoinpitelystä ovat järkyttäviä!

      Poliisiministerin, eli sisäministeri Mari Rantasen on syytä erota!
      Maailman menoa
      151
      953
    5. Anabaptismin kirous

      Uudestikastetut lahkolaiset joutuvat valheen kierteeseen. He joutuvat herjaamaan lapsena saamaanssa kastetta nimeen Isä
      Kaste
      391
      877
    6. Kai odotan että

      Juokset vielä perässäni
      Ikävä
      67
      868
    7. Mitä ikävöit eniten

      kaivatussasi? 🫶
      Ikävä
      58
      777
    8. Kerrohan T miehelle yksi syy

      Miksi hänen tulisi kaivata sinua?
      Ikävä
      101
      732
    9. Rakas, haluan sut niin hulluna kuin olet, tiedän jo sun pakkomielteet ja muut jutut, ihana naiseni

      Kunhan et minun takia satuta itseäsi tai muita, minulla nyt ole niin väliä. Rakas mä ymmärrän ja näen kaiken, sun suure
      Ikävä
      48
      694
    10. Euroviisuhuitelua

      En ole koko viisuista kiinnostunut enkä aio edes katsoa kisoja. Ihmetyttää tämä vouhkaaminen laulaja pariskunnasta joka
      80 plus
      34
      672
    Aihe