PCLinuxOS millainen?

Onko hyvä? Kertoisitteko kokemuksia ja vinkkejä?
6283
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Slackwaren vapaudesta niin pidän myös PVCLOS:sta. Sama vapaus mutta helpompi hallita. Kyse ei kuitenkaan ole mistään vaikeasta jakelusta vaan nimenomaan vapaudesta esim kirjautua rootina eikä mitä sudo loitsuja. Toki niitäkin voi käyttää jos haluaa.

Äänestä

Ei tuolla tee paljon paskaakaan.

Äänestä

KDE 4 käyttöön suunnattu vahvasti.

Äänestä
  • "KDE 4 käyttöön suunnattu vahvasti. "

    Taitaa olla ainoa distro, josta tulee versiot kaikistä yleisimmistä työpöytäympäristöistä liki samanaikaisesti ja ainakin ulkopuolisen silmissä samanveroisina.

    Äänestä

  • PeeCeeWeeCee kirjoitti:

    "KDE 4 käyttöön suunnattu vahvasti. "

    Taitaa olla ainoa distro, josta tulee versiot kaikistä yleisimmistä työpöytäympäristöistä liki samanaikaisesti ja ainakin ulkopuolisen silmissä samanveroisina.

    sano koira ku munansa nuoli,jos tykkää Mandrivasta ei voi olla tykkäämättä PCLinukastakaan.Siitä en tiedä onkose KDE:n painottunut vai ei saahan sitä kaikilla mausteilla jos haluaa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jopemyypaskaajouluna kirjoitti:

Onko hyvä? Kertoisitteko kokemuksia ja vinkkejä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu