Mikä olisi hyvä laturi jos akku olisi http://www.atalarc.fi/kauppa/index.php?act=viewProd&productId=733 tai http://www.hobbylinna.com/nosram-power-pack-4200-cell-p-22271.html.
Riittääkö peruslaturi vai kannaattaako olla älylaturi entä pikalaturit?
Hinta ei saisi olla yli 70€
Hyvä nihm/nicd laturi
3
718
Vastaukset
- Latailija..
Mikä tahansa laturi, jolla lataa myös lipot, koska niihin tulet varmasti siirtymään. Hinta muutaman kympin Kärkkäisellä.
- En tiedä
Jos hankkii sellaisen millä lataa myös lipot,Niin sittenhän tarvii vaihtaa autoa? (Akkua)? Koska eihän autossa missä on nihm tai nicd niin pysty käyttämään lippoo?
En tiedä kirjoitti:
Jos hankkii sellaisen millä lataa myös lipot,Niin sittenhän tarvii vaihtaa autoa? (Akkua)? Koska eihän autossa missä on nihm tai nicd niin pysty käyttämään lippoo?
Voit ajaa edelleenkin nikkeliakuilla. Pakko ei ole vaihtaa vaikka laturissa olisikin latausmahdollisuus muille akuille. Kynnys suorittaa LiPo tai LiFe päivitys autoosi on ehkä matalampi kun latausmahdollisuus on olemassa. Tarvitsee tietysti moottorin, säätimen ja akun. Tehoero harjallisen ja harjattoman välillä on aika reipas ja aiheuttaa joskus ongelmia joten moottorin valinta on syytä tehdä huolella.
Kun tuli laturi hankittua on sillä tullut latailtua ja elvyteltyä muutama nicd ja nihm akku. Samoin lyijyakut saaneet myös elvytystä. Varsinkin se 2V polttomoottori hehkuakku parani reilusti. Ollut liian vähällä käytöllä. Niin tietysti LiPo-akut ja niipen ylläpito. LiFe-akut puuttuvat toistaiseki valikoimastani.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persuja tuntuu kiinnostavan vain muiden rahat
En muista kenenkään muun olleen huolissaan yhtä paljon muiden rahoista kuin persujen. Mistähän se kertoo?692489Järkevä ehdotus: reilun 8 miljardin euron veronkorotukset
Nykyinen hallitus on päästänyt valtion tulopuolen rappeutumaan, vaikka varallisuutta on Suomessa enemmän kuin koskaan. U842374Miksei asevelvollisuuden kuluja lasketa Nato-menoihin?
Koskela (vas) kysyy aiheellisesti, että kun kerran palkka-armejaan perustuvat maat laskevat kysesestä toiminnasta aiheut172110Purralla luistaa hihna isolla pyörällä
Näki taas eilisillan tv-tentissä kuinka paniikissa oli kannatusromahduksen takia. Ei saanut kuin tiuskittua yksittäisiä401755Antti Lindtman heikko johtaja - ei valtiomiesainesta lainkaan
kyllä se eilen taas nähtiin. Ei pystynyt Antti vastaamaan edes toimittajan yhteen yksinkertaiseen kysymykseen - juu tai831706Miksi vasemmisto ei vastusta ulkomaisen halpatyövoiman maahantuontia
joka heikentää suomalaisten duunarien työmarkkina-asemaa ja rasittaa Suomen julkista taloutta? Vasemmistolla ideologin1121673Miksi kaikki avioeronneet miehet eivät kunnioita naisia?
Niin. Miksi avioeronneet miehet kohtelevat huonosti naisia, jotka lähestyvät heitä? Tämä on kokemuksen rintaääntä. Tämä2581545Mitä koululla tapahtui?
Onks kellää mitää vinkkilöit miks helikopteria tarvittii vuoksenniskan koulul https://www.is.fi/kotimaa/art-200001193287251027Persuilla kannatusromahdus - enää 13,5%.
Ylen tuorein puolueiden kannatusmittaus kertoo, että persujen kannatus on enää 13,5 prosenttiyksikköä. Kepu on mennyt he321983Unelmia Italiassa: Totuus Ralph-pojan kanssa pitkästä ajomatkasta Italiaan
Viime kesän kynnyksellä Kikotin-matkailuauto lähti tien päälle ja matka halki Euroopan kohti Italiaa starttasi. Tämä oli4830