Hyvä nihm/nicd laturi

Hmmmmmmmmmmmmmmmmmmm

3

700

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Latailija..

      Mikä tahansa laturi, jolla lataa myös lipot, koska niihin tulet varmasti siirtymään. Hinta muutaman kympin Kärkkäisellä.

      • En tiedä

        Jos hankkii sellaisen millä lataa myös lipot,Niin sittenhän tarvii vaihtaa autoa? (Akkua)? Koska eihän autossa missä on nihm tai nicd niin pysty käyttämään lippoo?


      • En tiedä kirjoitti:

        Jos hankkii sellaisen millä lataa myös lipot,Niin sittenhän tarvii vaihtaa autoa? (Akkua)? Koska eihän autossa missä on nihm tai nicd niin pysty käyttämään lippoo?

        Voit ajaa edelleenkin nikkeliakuilla. Pakko ei ole vaihtaa vaikka laturissa olisikin latausmahdollisuus muille akuille. Kynnys suorittaa LiPo tai LiFe päivitys autoosi on ehkä matalampi kun latausmahdollisuus on olemassa. Tarvitsee tietysti moottorin, säätimen ja akun. Tehoero harjallisen ja harjattoman välillä on aika reipas ja aiheuttaa joskus ongelmia joten moottorin valinta on syytä tehdä huolella.

        Kun tuli laturi hankittua on sillä tullut latailtua ja elvyteltyä muutama nicd ja nihm akku. Samoin lyijyakut saaneet myös elvytystä. Varsinkin se 2V polttomoottori hehkuakku parani reilusti. Ollut liian vähällä käytöllä. Niin tietysti LiPo-akut ja niipen ylläpito. LiFe-akut puuttuvat toistaiseki valikoimastani.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      225
      4117
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      111
      2603
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      38
      2325
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      81
      1416
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      98
      1327
    6. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      48
      1159
    7. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      75
      1047
    8. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      59
      923
    9. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      45
      906
    10. Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme

      Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu
      Ikävä
      58
      901
    Aihe