Mikä olisi hyvä laturi jos akku olisi http://www.atalarc.fi/kauppa/index.php?act=viewProd&productId=733 tai http://www.hobbylinna.com/nosram-power-pack-4200-cell-p-22271.html.
Riittääkö peruslaturi vai kannaattaako olla älylaturi entä pikalaturit?
Hinta ei saisi olla yli 70€
Hyvä nihm/nicd laturi
3
738
Vastaukset 3
- Latailija..
Mikä tahansa laturi, jolla lataa myös lipot, koska niihin tulet varmasti siirtymään. Hinta muutaman kympin Kärkkäisellä.
- En tiedä
Jos hankkii sellaisen millä lataa myös lipot,Niin sittenhän tarvii vaihtaa autoa? (Akkua)? Koska eihän autossa missä on nihm tai nicd niin pysty käyttämään lippoo?
En tiedä kirjoitti:
Jos hankkii sellaisen millä lataa myös lipot,Niin sittenhän tarvii vaihtaa autoa? (Akkua)? Koska eihän autossa missä on nihm tai nicd niin pysty käyttämään lippoo?
Voit ajaa edelleenkin nikkeliakuilla. Pakko ei ole vaihtaa vaikka laturissa olisikin latausmahdollisuus muille akuille. Kynnys suorittaa LiPo tai LiFe päivitys autoosi on ehkä matalampi kun latausmahdollisuus on olemassa. Tarvitsee tietysti moottorin, säätimen ja akun. Tehoero harjallisen ja harjattoman välillä on aika reipas ja aiheuttaa joskus ongelmia joten moottorin valinta on syytä tehdä huolella.
Kun tuli laturi hankittua on sillä tullut latailtua ja elvyteltyä muutama nicd ja nihm akku. Samoin lyijyakut saaneet myös elvytystä. Varsinkin se 2V polttomoottori hehkuakku parani reilusti. Ollut liian vähällä käytöllä. Niin tietysti LiPo-akut ja niipen ylläpito. LiFe-akut puuttuvat toistaiseki valikoimastani.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jos SDP ei voita reilusti, persut kumoavat demokratian Suomesta
Näin tekisi ainakin Rydman seuratessaan idolinsa Trumpin mallia https://www.is.fi/politiikka/art-2000012187244.html5791390Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän42743Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl470680- 34519
Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll5519Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37480Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin28474- 39467
Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE149434- 22412