Myytävänä ois valkoinen n. 60cm korkea lintuhäkki tarvikkeineen. Mukana ois pyörillä varustettu "pöytä" joka kuuluu häkkiin. Pöydän alaosassa on "ritilä" jossa voi säilyttää ruokia. Sekä uima-allas, juomapullo/astia (mikä lie), 4 ruoka-astiaa, pesä, peili, 4 tai 5 keppiä (niitä missä linnut seisoskelee ;) ja sellanen rengashärveli jonka saa roikkumaan ylhäältä ja siinä on monta rengasta missä linnut voi sitten hyppiä.
Puhdistus on helppoa: vetää vain astian pohjasta pois ja työntää takaisin tai sitten irroittaa koko pohjan. Pohjassa on vähän pinttynyttä likaa.
Häkki on haettavissa joko Lemiltä(n.15km Lappeenrannasta Mikkeliin päin) tai Jyväskylästä.
Hinta ois n.35 euroa.
Kiinnostuneet, pistäkää vastauksia :)
Myydään lintuhäkki
Sini
3
1048
Vastaukset
- kiinnostunut
Moi!
Kertoisitko häkin syvyyden ja leveyden, tuo korkeushan on 60cm. Onko mahdollista saada kuvaa?Mikä on pinnaväli. Onko kuinka vanha ja millä eläimellä on ollut, ja mikä on syy ettei enää asu häkissä(kuolema johonkin tautiin?).
Laitatko vastaukset minulle mailina: [email protected]
Kiitos. - ostaja?
Hei!
Onko häkki jo myyty?
Olisin kiinnostunnut. - siiri-------
onko se vapaana viel'ä? ois kiire!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava
Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I1183130Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa
Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk612805Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista
Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro352172Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?
Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä1032098Mikä aate kaiken pahan takana?
Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.1301968Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa
Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva441931Muistan vuosikymmenten takaa
Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.101172Kristinoppi ja vähäkatekismus:
Luther Lapsikasteesta: "Mitä kaste antaa eli hyödyttää? Kaste vaikuttaa syntien anteeksiantamuksen, vapauttaa kuolemas67984Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!
Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville12925Valtuuston puheenjohtaja ei hallitse kokousta
Kemijärven kaupunginvaltuuston puheenjohtaja antoi teatterin pyöriä valtuustossa. Sosialidemokraattien Risto Korkalon pu77880