Uudenhajuko?

Elementti gznw 15 ja vahvari gzha 1800. Vahvarista 1800w rms, kun luukutan kovalla, mutten niin kovalla että elementti pohjaa tai vahvistimesta tuleva signaali menisi särölle, noin 5min kovan soiton jälkeen haistaessani refleksiputkesta, lievä käryn haju... voisiko johtua vasta ostetuista laitteista vai missä vika??
5220
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

huonolta kuulostaa. osittain kärynnyt puhekela tms.

Äänestä
  • Itekki huudatin uutta alpinen r sarjalaista, tosin vain 600watilla mutta säädöt oli vielä vähän hakusessa. niin refleksiputkesta kun haisto niin hais semmone "lämminhifi" tai semmonen. mutta hyvin tuo on nyt pelannu eikä käryä enään.

    Äänestä

  • rgrsgsg kirjoitti:

    Itekki huudatin uutta alpinen r sarjalaista, tosin vain 600watilla mutta säädöt oli vielä vähän hakusessa. niin refleksiputkesta kun haisto niin hais semmone "lämminhifi" tai semmonen. mutta hyvin tuo on nyt pelannu eikä käryä enään.

    melkein jokainen subbari tarvii "siisään ajon" saatta haista tai ei toimi kauhean hyvin alkuun

    Äänestä

Ainahan pa*ka haisee.

Äänestä
  • Täältä foorumista saa hyvin kaikkee paskaa ja kusee liittyvisä jutuisa helposti :)

    jonkun 70-100 tunnin sisäänajon jälkeen käryäminen lakkaa, jos vain virtajärjestelmä on kumnossa ja ei kyykkää heti alkumetreillä

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


GZNW15 kirjoitti:

Elementti gznw 15 ja vahvari gzha 1800. Vahvarista 1800w rms, kun luukutan kovalla, mutten niin kovalla että elementti pohjaa tai vahvistimesta tuleva signaali menisi särölle, noin 5min kovan soiton jälkeen haistaessani refleksiputkesta, lievä käryn haju... voisiko johtua vasta ostetuista laitteista vai missä vika??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu