Nigerialla huikea joukkue, joka pystyy voittamaan MM-kultaa. Naurettavan hypetetty Norsunluurannikko ei todellakaan ole Afrikan kovin. Se jää heittämällä alkulohkoon. Kaikki vaan hehkuttaa Norsunluurannikkoa sen takia koska sen nimi on niin cool, Norsunluurannikko. Jos sen nimi olisi vaikka Länsi-Afrikan tasavalta, kukaan ei puhuisi siitä ennen kisoja.
Nigerian alkulohko on suotuisa ja jatkopaikka on vähintäänkin varma. Nigerian kärkikaksikko on erittäin kova. Tuulennopea ex-Inter, nyk. Wolfsburg, Obafemi Martins. Rinnalla Evertonin kokenut maalipyssy Yakubu. Keskikentän laidoilla huikeat Obasi (Hoffenheim) ja Odemwingie (Lille). Myös Espanjan liigan vahvoja edustajia löytyy mm. Uche. Puolustuskaan ei vaikuta heikolta. Joseph Yobo on ollut tärkeä mies Evertonissa sen jälkeen kun Lescott lähti Cityyn. Myös toinen toppari Danny Shittu omaa kokemusta kovista peleistä Valioliigan myötä. Vasemman pakin paikalta löytyy henk. koht. suosikkini, huikeita pommeja ampuva Taye Taiwo. Edes John Obi Mikelin mahdollinen poissaolo ei haittaa, Nigerialla on ERITTÄIN kilpailukykyinen nippu ja se on Afrikan kovin joukkue Afrikan mantereella pelattavissa kisoissa.
Nordicbetin kerroinlistalla Nigerian edellä on maita jotka eivät todellakaan siellä kuuluisi olla. Nigeriaa kertoimella 125,00 lapulle ja jännittämään kun "Super Eagles" nostelee MM-pokaalia kuukauden päästä.
Nigerialla MM-kultaa!
twisting-doc
1
167
Vastaukset
- Jääman
Minä veikkaan, että yksikään Afrikan maa ei pääse puolivälieriä pidemmälle joten Nigeria ei voita maailmanmestaruutta.
Taitoahan afrikkalaisilta jalkapalloilijoilta löytyy mutta heidän ongelma on pelikurin puute eli liian usein he sortuvat kikkailemaan silloin kun siitä ei ole hyötyä ja usein se johtaa siihen, että omassa päässä pallo uppoaa verkon perille.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 205044
Oulaisten vaalit ovat hyvä alku, mutta lisää toimenpiteitä tarvitaan.
Oulaisten vaalit ovat hyvä alku. Puolueväristä riippumatta hallituksen rikollisuutta torjuvat toimenpiteet tehoavat ja r22452Olen rakastunut sinuun mies edelleen
Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍1361280- 1001247
Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua
Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais121200- 931084
Kyläyhdistyksen tuho, kiitos sääntöukon
Hyrynsalmen kyläyhdistyksen yleinen keskustelutilaisuus ja ylimääräinen kokous alkoi hyvin. Siellähän keskusteltiin oike17883viekää miehet naiset kunnon treffeille
Ja käyttäytykää hyvin. Niin tehdään vaikutus. Miehen kuuluu tarjota naiselle.168835En vittujakaan enää välitä sinusta nainen
Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.61753- 35722