koska nyciin?

nyciiiin

Mikä on para ajankohta matkustaa nyciin? vuodeaikaa ajatellen siis? koska siellä on hienointa ?

6

531

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • joka talvi

      talvella tammikuussa...on muuten myös halvinta ja alkaa alennusmyynnit.

      • NY asuva

        Tammikuussa saattaa olla aika kylmät ilmat. Syksyt on mielestäni kivoja. Lämmintä riittää loka-marraskuulle ja ruska on aivan omaa luokkaansa :)


      • gggggggggg
        NY asuva kirjoitti:

        Tammikuussa saattaa olla aika kylmät ilmat. Syksyt on mielestäni kivoja. Lämmintä riittää loka-marraskuulle ja ruska on aivan omaa luokkaansa :)

        Joo, talvella saattaa olla kylmääkin, mutta viime tammikuussa taas oli varsin lämmintä kun käväisin. Jotain 15 C. Mutta kyllä, lämpötilan voi odottaa tuohon aikaan olevan ennemminkin nollan lähistöllä. Sikäli paras ajankohta, että majoitus on halvimmasta päästä, ja jos turistikohteisiin aikoo niin jonot ovat lyhyet. Ja hyviä ostoksia tuli tehtyä.

        Central Park tuppaa olemaan talvella ankeamman näköinen, joten sikäli käväisisin ennemminkin loppukesästä. Tällöin voi olla syytä vilkaista millaisia tapahtumia (ja ilmaistapahtumia) on tarjolla. Ja onhan siellä muutenkin kesäaikaan toisenlaiset fiilikset.


    • matkailija-x

      Säiden puolesta keväällä tai kesällä. Talvella voi olla todella jäätävää ja tuulista ja kesällä paahtavan kuumaa. Olen kyllä viime reissut ollut kesällä, kuumaa ja kosteaa on ollut, mutta kun on muistanut juoda paljon ja vilvoittellut kaupoissa ja kahviloissa välillä, on jaksanut ihan hyvin.

      Puistot ovat kesällä kuin yleisiä olohuoneita, ihmiset pelaava shakkia, lukevat, tapaavat ystäviä yms. puistoissa. Kesällä on myös runsaasti ilmaisia ulkoilmatapahtumia ulkoilmaelokuvista konserteihin.

    • nykissä käynyt

      Olin Nykissä huhtikuun puolen välin molemmin puolin ja ajankohta oli mainio. Säät olivat loistavat, t-paitakelejä enimmäkseen, sain loistavan varaslähdön kesään. Jos mielii eri palloilulajeja katsomaan (NHL, koripallo jne) pitää tietysti matkustaa silloin kun kausi on käynnissä, esim juuri huhtikuussa. Kiivaiin turistikausi lienee toukokuu ja syys-lokakuu, silloin on enemmän ruuhkaa nähtävyyksillä. Kesällä on kuumankosteaa, talvella turhan viileää (ja kosteaa).

      • sinne siis

        ehdottomasti keväällä (maalis - touko) ja syksyllä (elo - loka) niin ei tarvi palella eikä läkähtyä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ootko nainen noin mustis musta

      Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t
      Ikävä
      76
      5670
    2. Sen kerran kun siellä käyn

      Voisit olla paikalla💚💛☘️
      Ikävä
      35
      3161
    3. Kumpa tietäisin. Miehelle.

      Vieläkö toivot jotain viestiä, vai suutuitko taas...kun...🤔
      Ikävä
      44
      2788
    4. Kauan säkin jaksoit

      Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐
      Ikävä
      40
      2092
    5. Ajattelen sinua tänäkin iltana

      Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin
      Ikävä
      27
      2075
    6. Miksi kaipaat

      Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?
      Ikävä
      29
      1879
    7. Sä olet nainen kuuluisa..

      ..etkä mitenkään hyvällä tavalla.
      Suhteet
      100
      1864
    8. Joel Harkimo ja Janni Hussi eroavat

      Tämä on ilon päivä 😊
      Kotimaiset julkkisjuorut
      175
      1805
    9. Mietin tässä T....

      Oletko jo kesälomalla.?Keli on ihanaa, ja sinä nautit veneilystä.... Edelleen käyt mielessä.... En ole unohtanut sinua..
      Suhteet
      24
      1488
    10. Askanmäessä Huippu esitys

      Kävimme Ystävien kanssa Askanmäen kesäteatterissa. Kaikki tykättiin esityksestä aivan valtavasti. En varmaan koko vuonna
      Puolanka
      17
      1278
    Aihe