Hiiren napit sekaisin?

Eli läppärin omat napit on sekaisin, hiiren asetukset ok eikä mitään asetuksia ole löytynyt jotka voisivat olla sekaisin. Vasen nappi avaa valikon "avaa, kopio, tulosta jne..". Tämä oire tuli kun 5v. poikani pelaili nettipelejä. Mitään uusia ohjelmia en ole löytänyt mitkä olisivat voineet sotkea koneen. KVG on kokeiltu ja samaa vikaa on ollut joillain muillakin mutta järkevää selitystä ei ole tullut. Löytyisikö täältä?? Kyseesä Vista ja FujitsuSiemensin kone. Kts!
3274
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

voi vaihtaa hiiren sopivaksi
oikea- tai vasenkätiselle jolloin
napit vaihtuvat.
Olisko lipsahtanut vasenkätinen päälle?

Äänestä

on siinä että iskä antaa viisivuotiaan pelata nettipelejä ISKÄN KÄYTTÄJÄTILILLÄ???

Kun kerjää ikävyyksiä, niitä lopulta myös saa. Toivottavasti pahempaa ei sattunut ja viisastut tästä!

Tärkeitten tiedostojen varmuuskopiot on varmaan myös tekemättä...?

Äänestä
  • -Joo, ei ole hiiren asetukset vaihtuneet! Tarkastettu on, samoin kuin ajurit on uusittu.


    -Eläpä Repe revi pelihousuja, kyseessä on pojalle hankittu kone jota käytän satunnaisesti itsekkin. Informaatio arvo lähentelee nollaa viestissäsi, mutta vastataan nyt kun kysymysmerkkejä on.. :) Talossani on rakennettuna kaksi eri verkkoa, kaikki 7 konetta toimivat samassa verkossa kuin myös tulostimet, digiboxit ja telkkarit yms. Jokaisella koneella vain osa kansioista on jaettuja. Varmuuskopionnit hoidamme verkkolevyjen kautta kohtuullisen hyvin toimivan automaattisen järjestelmän kautta. Viisastumista en voi vannoa tästä, kun on nettiä selaamalla selvinnyt että samaa vikaa on monella muullakin ollut. Ilmeisesti Synapticsin softassa/raudassa vikaa.. Vaan eipä mitä, koneessa on takuu voimassa niin laitan takuuseen ja kun kestää kuitenkin aikansa korjata niin haen siksi aikaa pojalle Gigantista uuden koneen. Onpahan sitten yksi kone lisää..

    Nyt jatkamaan valkkarin lipittämistä ja futiksen seuraamista.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mikko14 kirjoitti:

Eli läppärin omat napit on sekaisin, hiiren asetukset ok eikä mitään asetuksia ole löytynyt jotka voisivat olla sekaisin. Vasen nappi avaa valikon "avaa, kopio, tulosta jne..". Tämä oire tuli kun 5v. poikani pelaili nettipelejä. Mitään uusia ohjelmia en ole löytänyt mitkä olisivat voineet sotkea koneen. KVG on kokeiltu ja samaa vikaa on ollut joillain muillakin mutta järkevää selitystä ei ole tullut. Löytyisikö täältä?? Kyseesä Vista ja FujitsuSiemensin kone. Kts!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu