Missä on Rodoksen kaupungissa markkinat kun epäselvää tietoa on markkinoista jossain Zefros rannalla ke ja la sekä Agios Dimitriksessä jossain hautausmaan lähellä?? Onko halpaa ja löytyykö vaatteita, laukkuja koruja ym. eli ei siis vain ruokatavaraa!!
Vastaukset 5
- AY1717
Kyllä hautausmaan vieressä ( 20min kävely vanhastakaupungista ) ja Vanhankaupungin takana jalkapallostadionin kupeessa. Lähinnä ruokatavaraa ja jotain rättejä.
- carina53
Zefiroksen isot markkinat lauantaisin. Myyntipöytiä n 130 paikkaa. Sieltä löytyy melkein mitä vain, vaatteet 1 e ylöspäin. Paljon ostajia turistija ja paikallisia.
- Jenni61
Markkinoilla myydään tosi paljon hedelmiä..vihanneksi...sitten on vaatteita,,leluja...kenkiä...laukkuja ja kaikenlaista krääsää...ei kovin laadukasta ja kannattaa olla tarkkana kun ostaa...että tuote on siisti ja ehjä.Ei ne paljoa maksa mutta mitä teet laukulla missä on risa vetoketju?tai kengillä mistä irtoo pohjat?
- jinna
Kävin viimevuonna lauantaina Rhodoksen markkinoilla ja täytyy sanoa että toiste en mene kuluttamaan puoltapäivää markkinoille missä oli pelkästään ruokaa,ja muutamia vaatteita ja joitakin kelloja ja muuta pientä krääsää. Ei mitään järkevää ostettavaa.
Tänä vuonna olen viisas ja kierrän markkinat kaukaa. :) Pari vuotta sitten olimme, ja toiste en mene rättejä ( en edes itselle saati tuliaisiksi kehtaa ostaa) hedelmiä ja ruokaa kaupan. Ja oli vielä poika joka myi korissa koiranpentuja..
Se siitä Rodoksen markkinoista mielessä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 901348
- 45727
- 20659
Sinisilmäiselle tutulle miehelle
Iltaisin ikävä pahenee ja olet usein mielessä. Toivon merkitseväni sinulle paljon. On ihan hirveän vaikeaa miettiä, mit49640- 53618
- 79614
- 47591
Nainen ... ala olemaan miehille täysin hyödytön
Otsikossa on paras neuvo jokaiselle naiselle, jonka hän voi koskaan saada. Moni mieshän ajattelee jo nyt, että naiset o132568- 50563
Ylen typerät rinnastukset.
Näin YLE…..Saksassa ei ole äärioikeisto ollut vallassa sitten Hitlerin . YLEn toimittajille tiedoksi . Hitler oli Saksan190551