Safari

Moi.
Miten saan Safarin aukeamaan niin että on monta Safaria avoinna yhtäaikaa?
Ok..kiitos
5392
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Vie hiiri Safari-ikonin päälle, paina vasenta namiskaa ja valitse valikosta "Uusi ikkuna"

Äänestä
  • Hemmetti alan olla kännissä, Hiiren vasenta painiketta ikonin päällä :)

    Äänestä

  • mac.. kirjoitti:

    Hemmetti alan olla kännissä, Hiiren vasenta painiketta ikonin päällä :)

    oikeaa painiketta, piti ihan miettiä.

    Äänestä

  • mac.. kirjoitti:

    oikeaa painiketta, piti ihan miettiä.

    Niin näkyy olevan, kätevää. Kiitos.

    Äänestä

Macissa on lähes alusta alkaen ollut tapana, että ohjelma pystyy avaamaan kerralla useita ikkunoita Arkistovalikosta, joten saman ohjelman avaaminen moneen kertaan on tarpeetonta.
Tämä on ollut Windozeen tottuneille joskus käsittämätöntä… ovat jopa puutteeksi luulleet!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ok..Kake kirjoitti:

Moi.
Miten saan Safarin aukeamaan niin että on monta Safaria avoinna yhtäaikaa?
Ok..kiitos

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu