Mistä löytyisi malleja ja ohjeita, joiden mukaan voisi rakentaa kunnollisen mutta kauniin näköesteen tontin rajalle ?
lauta-aitoja ?
päxi
4496
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Katsopa vaikka www.kestopuu.fi
Esitteitä ei siellä ole.
"Kestopuun rakennusoppaat auttavat sinua suunnittelemaan edeltäkäsin tulevan kesän rakennusprojektit ja tekemään ajoissa kestopuuhankinnat lähimmässä myyntipisteessä.
Rakennusoppaat voit noutaa lähimmästä Kestopuu-myyntipisteestä. Oppaita voi tilata myös Kestopuu Oy:stä.
1. Terassiopas
2. Parempi tehdä kunnon aita Kestopuusta
3. Hyvän laiturin rakentamisopas
4. Kestopuun pintakäsittely
5. Kestopuiset piharakenteet "
Mallia voi katsoa näistä, ei sen puutavaran tarvitse olla kestopuuta, vaan ihan hienosahattu lautakin käy. Suunnittele itse sopiva, katso näistä vain mallia.
ja maalle tullessa tuntuu kauhean avaralta. Onko parvekkeen kaiteitten jäljittely ainoa oikea tapa.
Maalla vois yrittää tottua vapauteen, kun menet mökin rappusille ja katsot ympärillesi ei missään ole esteitä eikä aitoja niin tunnet ehkä suunnatonta vapaudenriemua ja siihen silmieneteen kun pykää aidan on tunnelma pilalla ja vankila mielessä.
Eihän mun kaverikaan osannut sulkea ovia perässään, kun tuli lomalle ja häntä vaivasi valtavasti avarat olosuhteet.
Tee tiheästä verkosta, sä näet mutta sua ei näe.
Kiitos vihjeistä. Lisääkin lukisin mielelläni. - Olen 4km erään suuren kaupungin keskustasta vanhassa omakotitalossa, jossa naapureihin näkyy turhan avarasti. Olisi kiva saada kunnollinen aita, joka on kaunis, mutta peittävä. Vanhalla tontilla riittää avaruutta!
http://www.finera.fi