Cialis ja alkoholi

olis kiva myös kalja

Voiko nauttia yhtään alkoholia jos on ottanut Cialista ja jos voi niin kuinka paljon?
Ja jos ei voi kuin kuinka kauan pitää odottaa että voi ottaa?

10

5446

    Vastaukset 10

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tosi..

      Olen juonut kossupullollisen ja ottanut Puolikkaan 20 g Cialista ja hyvin pelittänyt, eikä sen kummosempi olo kuin selvänä otettuna.

    • Elämänlaatu parani

      otan konjakkia tai rommia 4 cl. Eipä ole haitannut. Enempää en ole uskaltanut kokeilla, sillä Cialis, alkoholi ja yhdyntä yhdessä rasittavat varmasti elimistöä aika lailla. Seksi virkistää mielialaa, varsinkin kun yhdyntä onnistuu useita kertoja viikossa ja täysin kovalla paremmin kuin puolikovalla aiemmin. Määrä lisääntyi ja kesto piteni. Ehkä sitten eläkkeelle päästyänikin tulen muistamaan työterveyslääkäriämme lämmöllä. Hänelle on ollut luontevaa puhua myös seksintarpeesta ja erektio-ongelmista. Kaikille lääkäreille ei ole ollut yhtä helppoa avautua.

      • cccial

        se tuoteseloste!


      • immehemmoja
        cccial kirjoitti:

        se tuoteseloste!

        No mitä siellä sitten lukee kun en ole vielä edes hakenut sitä lääkettä.


      • ttggbb
        immehemmoja kirjoitti:

        No mitä siellä sitten lukee kun en ole vielä edes hakenut sitä lääkettä.

        Alkoholi cialis voi alentaa verenpainetta haitallisesti. Ylipäätään alko heikentää cialiksen potenssitehoa.

        http://www.ema.europa.eu/humandocs/PDFs/EPAR/Cialis/emea-combined-h436fi.pdf

        http://www.rxlist.com/cialis-drug.htm

        Cialis voi aiheuttaa kaljuuntumista!

        Sudden Hearing Loss
        Physicians should advise patients to stop taking PDE5 inhibitors, including CIALIS, and seek prompt medical attention in the event of sudden decrease or loss of hearing. These events, which may be accompanied by tinnitus and dizziness, have been reported in temporal association to the intake of PDE5 inhibitors, including CIALIS. It is not possible to determine whether these events are related directly to the use of PDE5 inhibitors or to other factors [see ADVERSE REACTIONS].


    • miesmies,
      • Pakkotoisto

        Tännepäin T: Lasse


    • i.lk,uyjmtnhbrg

      Ko. tuotteesta en tiedä, mutta olen kokeillut Viagraa 2 kertaa melko voimakkaassa humalassa. Kummallakaan kerralla penis ei noussut lainkaan lääkkeestä huolimatta, että lienee ihan totta varoittelu, että alkoholi heikentää lääkkeen tehoa.

      • hyui

        Joo, näin on käynyt mullekin. Älkää ryypätkö koomakuntoon, jos otatte nappeja!


    • Anonyymi

      Pääsääntöhän on kaikkien lääkkeiden kanssa ettei lääkkeet ja alkoholi sovi yhteen.
      Alkoholi jota on käyttänyt pitkään aiheuttaa impotenssia joten miksi vielä pitäisi ottaa sitä cialisenkin kanssa .
      Ihmettelen kovasti miten tietämättömiä vielä nykyaikana ovat ihmiset alkoholin pitkän käytön seurauksista .
      Mutta omapa on asiasi , kohta ei auta vaivoihisi enää mitkään keinot . Joten juo jos janottaa, jos alkoholi on niin tärkeä osa elämää niin ei voi kun sääliä

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      109
      2250
    2. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      896
    3. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      67
      861
    4. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      48
      835
    5. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      22
      832
    6. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      538
      761
    7. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      80
      687
    8. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      650
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      23
      600
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      57
      561
    Aihe