Kawa zx6r-04

sarppa10

APUA! Avuton nainen kyselee, mistä tiedän onko menny vaihteista palautusjousi, vai onko vika muualla..Vaihteet ei mee kolmosesta alapäin kun satunnaisesti..poljin vaan painuu mut ei ota pykälää.. Kävin kyselemässä yhestä korjaus liikkeestä tänään, heitti että saattaa olla tonninkin remontti edessä. Ei kai vaan nyt naista taas huijata..?

5

581

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kawa 250 FII
      • sarppa10

        Teki edelliskesänä muutaman kerran, mutta meni ohi. Nyt alkukesän toiminu moitteettomasti, yhtäkkiä alko vaan jäämään kolmoselle. Ei ylimääräsiä ääniä,tai muuta erikoista :( Ja juu, kiitos laitan ^^:)


    • sfdh

      Kun ite olin ninjaa ostamassa, niin suositeltiin ostamaan uudempaa mallia, koska kyseisen mallin laatikkoja on mennyt rikki. Laatikko on vähän huonosti toteutettu, eli sen saa hitusen helpommin rikki. Liikkeen ukot tuskin olivat naista huijaamassa, jos laatikko on sökönä... Voi toki olla vaihtajassa joku vika, mutta sekin tulee tod näk melko kalliiksi

    • jorkkulajorkku

      Näin niinkun kokemuksesta tiän sannoo jotta harvassa pärrässä putoo vaihteet suurimmalta ykköselle ilman kytkimellä tartuntaa ottamatta jos sattuu toppuuttamaan pysäksiin asti isoin pykälä päällä! Eli jos on kyse tästä toimintamallista niin suosittelen pudottelemaan vaihteita alaspäin vauhdin hiljetessä ja samalla voi säästää jarrupaloja kun koneellakin voi jarrutella!

      Jos taasen ajotapa on niinkuin yleisimmin moni käyttää niin saattapa siellä olla siirtäjässä vikaa ja tonnihan siihen äkkiä uppoaa kun kone pitää pitkälti nyppiä auki vikaa korjattaessa, työt maksaa ja osat myös!

      Monesti näkee kun aletaan jarruttelemaan ja sitten vaihdepoljinta sotketaan kun vierasta sikaa alaspäin, siirtomekanismit ei siitä tykkää kyllä yhtään :)

      Toivotaan ettei ole kallis vika

    • pertsa 56

      kuulostaa tutulta,mulla oli ihan sama ongelma ja epäilin sit et jotain suurempaa remppaa tiedos mutta vesi oli ruostuttanu vaihde vivun juuresta.elikkä vaihde vipu irti ja jotain rasvaa väliin ja vähä aikaa kun venkslaa ees taas niin toimii taas kuin uusi.
      ihan vaan tiedoksi muillekin kun näköjään muillakin on samaa vikaa kawois

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen

      ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?
      Maailman menoa
      176
      5027
    2. Kukka kuoli ja kukka tappo Kokkolassa?

      Ouluntiellä tapettu nainen torstaina kukka tappo?
      Kokkola
      15
      1670
    3. Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?

      SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka
      Maailman menoa
      62
      1605
    4. Jos mies oikeasti haluaa sinut

      Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois
      Ikävä
      122
      1470
    5. Helena Puolakka laukoo suorat sanat Vappu Pimiän MasterChef -pestistä

      Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Kokenut keittiömestari ja ravintoloitsija Helena Puolakka laukoo suorat s
      Tv-sarjat
      9
      1353
    6. Voiko ryyppäämisellä tienata elantonsa?

      Lassi Kuhlman on rappiostriimaaja. Hän kuvaa omaa päihteiden käyttöään pitkissä somestriimeissä. Katsojat voivat lahjoit
      Maailman menoa
      49
      1080
    7. Ketä ehdotatte seuraavaksi kuntanne johtohahmoksi

      Ei ole teitä riitaisia kehityksen jarruja helppo yrittää kohti valoa ohjata. Siinä on teille pähkinä purtavaksi.
      Lappajärvi
      96
      1074
    8. Persuille 1,8 prosenttiyksikköä laskua. Keskusta meni ohi ja Vasl hengittää niskassa

      Erityisesti työväestö on hylkäämässä persut. https://yle.fi/a/74-20208249
      Maailman menoa
      297
      942
    9. Vasemmistoliitto menossa perussuomalaisten ohi!

      Keskustapuolue meni jo...
      Maailman menoa
      190
      915
    10. Dannyn "ex-käly" Jennika Vikman teki erikoisen ratkaisun!

      Dannyn "ex-käly" Jennika Vikman paljasti uudet kujeet. Hän on mukana kohutussa Sointu Borg & Tyrkyt -realityssä. Jääkö
      Suomalaiset julkkikset
      7
      760
    Aihe