Minulta varastettiin matkatavaroita suoraan ruumaan menevästä laukusta. Tuntuu niin turhalta kun lentoyhtiön työntekijät ovat 100% todennöisyydellä varastavat tavarat. (Laukku ei päässyt silmistäni lentokentältä lähtiessäni.)
Halpalentoyhtiöön ei saa mitään yhteyttä, ja ainoastaan maksamalla voi soittaa. Luultavasti rikosilmoitus pitää jättää, mutta sekin on varmaan aivan turhaa.
Jatkossa pyrin pysymään kaukana tästä maasta. Toivottavasti 30 - 40 vuoden päästä tilanne paranne kyseisessä valtiossa.
Työntekijät varastivat matkatavaroitani
varkaita
1
637
Vastaukset
- Kummin Kaiman Serkku
"Jatkossa pyrin pysymään kaukana tästä maasta. Toivottavasti 30 - 40 vuoden päästä tilanne paranne kyseisessä valtiossa."
Riian kentältä satoja kertoja lentäneenä kohdalleni ei ole tähän päivään mennessä sattunut ensimmäistäkään varkaustapausta, joten älä liioittele.
Rikosilmoitus auttaa varmasti paremmin kuin nettipalstalla valittaminen.
Mikäli halpalentoyhtiösi ei vastaa, niin äänestä jaloillasi ja seuraavalla kerralla käytä oikeaa lentoyhtiötä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986128KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3495587Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei522639Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521042046Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071758- 1181639
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191603Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1801267- 731177
Nuoret hakevat eläkkeelle, vaikka eivät ole olleet vielä töissäkään
hyvin menee. Pieni vastoinkäyminen elämässä, ja heti masennutaan. Monet alle 30-vuotiaat hakevat työkyvyttömyyseläkettä188988