kuinka kauan?

sölakka

Eli kuinka kauan menee vihkisormuksien kaiverruksiin? eli jos maanataina menen sormusliikkeeseen,valitsen sormuksen jne...niin milloin saan sormuksen kaiverruksineen takaisin?
Niin ja mitä ylipäätään kaiverretaan vihkisormukseen? pelkkä päiväys?vai puolison nimi ja päiväys?vai kummankin puolison nimi ja päiväys?

3

1007

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mie vaan

      Mie hoidin ton kaiverruksen myöhemmi, ko en viel sormusta hankittaessa tienny mitä siihen vois kaivertaa. Kun sitte vein sormuksen kaiverrutukseen ni siinä kesti n.30min...ei varmaa niikä pitkää itse kaiverruksessa menny, mut tuommosen ajan päästä menin takas liikkeeseen.

      Sormukseenha voi kaiverruttaa melkee mitä vaan, mikä tuntuu itestä hyvältä. Miun sormuksessa lukee Myö yhes päivämäärä. On just miun näkönen teksti. Mietin asiaa aika pitkään, luin aiheesta keskusteluja ja tää oli sit eka mikä tuli mieleen. Aika monella taitaa olla vaan nimet pvm.

    • Mallymelooni

      Eihän siinä kaiverruksessa juurikaan mee kun 30 minsaa, mutta onko siellä sellainen sormus jonka haluat. Onko heillä vain mallisormuksetm joista tilataan sulle sellainen kuin haluat ja just sun kokoa? Sormusten teossa voi mennä 2 viikkoa, riippuen onko pyhiä välissä eli juhannus voi tuoda tohon puoli viikkoa enemmän.

    • ...

      Ei siihen kaiverrukseen tosiaan mene kauaa, mutta jos liikkeessä on työn alla muita kaiverruksia jonossa ennen sinua, se saattaa kestää. Ja eihän se sormuskaan tosiaan välttämättä heti löydy. Meillä on sormuksissa puolison nimi ja päiväys. Luulisin, että se on yleisin tapa, mutta sinnehän voi kaivertaa mitä haluaa, tietysti tilan puitteissa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Marja sulkee liikkeen

      Nyt lähtee kylän ainoa kello ja kultaliike ja kenkäkauppa
      Oulainen
      27
      5313
    2. Oulaisten vaalit ovat hyvä alku, mutta lisää toimenpiteitä tarvitaan.

      Oulaisten vaalit ovat hyvä alku. Puolueväristä riippumatta hallituksen rikollisuutta torjuvat toimenpiteet tehoavat ja r
      Oulainen
      3
      4667
    3. Pääsiäisen terveiset kaivatullesi

      kaivatullesi tähän alas 💕💕
      Ikävä
      150
      1655
    4. Olen rakastunut sinuun mies edelleen

      Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍
      Ikävä
      155
      1446
    5. Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua

      Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais
      Ikävä
      14
      1270
    6. Oletko loukannut

      Oletko loukannut tarkoituksella kaivattuasi?
      Ikävä
      93
      1104
    7. Kyläyhdistyksen tuho, kiitos sääntöukon

      Hyrynsalmen kyläyhdistyksen yleinen keskustelutilaisuus ja ylimääräinen kokous alkoi hyvin. Siellähän keskusteltiin oike
      Hyrynsalmi
      21
      1094
    8. viekää miehet naiset kunnon treffeille

      Ja käyttäytykää hyvin. Niin tehdään vaikutus. Miehen kuuluu tarjota naiselle.
      Ikävä
      206
      987
    9. En vittujakaan enää välitä sinusta nainen

      Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.
      Ikävä
      64
      939
    10. Milloin se sitten

      On? Se oikea hetki kun kerrot sille naiselle mitä tunnet häntä kohtaan?
      Ikävä
      37
      839
    Aihe