MIKÄ VIKANA!!!

Mistä ihmeestä johtuu, että Soneran nettitikku ei toimi? Tai siis yhteys kyllä muodostuu moittettomasti. Tai ei 3G, mutta GPRS on täydet. Kun yritän yhdistää, tulee ilmoitus että yhteys lopetettu. Ilmeisesti johtuu tietokoneen asetuksista siis, mutta mitä niissä pitäisi muuttaa?
1313
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kysy Soneran palvelusta. Täältä jos kyselee, niin ei näy Soneran tilastoissa ja eivät osaa / ymmärrä korjata tuotteita joita markkinoivat.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


nörttipertti kirjoitti:

Mistä ihmeestä johtuu, että Soneran nettitikku ei toimi? Tai siis yhteys kyllä muodostuu moittettomasti. Tai ei 3G, mutta GPRS on täydet. Kun yritän yhdistää, tulee ilmoitus että yhteys lopetettu. Ilmeisesti johtuu tietokoneen asetuksista siis, mutta mitä niissä pitäisi muuttaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu