Viimeksi katsotut pois?

Katsoin pornosivuilla olevia videopätkiä. Nyt nämä katsotut pätkät näkyvät Mediaplayerin viimeksi katsotuissa videoissa. Kuinka nämä saa sieltä pois? Muuten asialla ei olisi niin väliä, mutta kun tämä on mummon kone.
123904
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Ei ole minulla asiaan tietoa, mutta viimeinen lause sai minut niin hyvälle tuulelle, että purskahdin ääneen nauramaan, kun sielujeni silmin näin mummosi koneelle käyvän....
No joka tapauksessa, toivottavasti joku pystyy sinua auttamaan:-)

Äänestä

Kyllä mummo nyt nuortuu katsellessaan
videopätkiä. Toivottavasti nitrot on
lähellä.

Äänestä

Ole siellä omissa tiedostoissa tallessa? Sieltä itse viimeksi poistin kun en muuta keksinyt ja vaari oli tulossa kotiin.

Äänestä

Otappas sieltä Media Playerista työkalut, asetukset, sieltä tietosuoja ja alareunassa on historia. Sitten tyhjennä historia ja ok.

Äänestä
  • Muttei mulla lähtenyt tuolleen. En tiedä pitääkö niitten tallentua itsekseen omiin tiedostoihin vai ei mut silleen mulla tekee. Mä luulin poistaneeni kaikki vanhat mut kerran sitte klikkasin auki omista tiedoista yhen kuvakkeen et katon mikä se on niin se aukas mp.n ja alkoi näyttään hirveetä pornoo. En ole varsinaisesti ladannut mitään vaan kattonu niitä lyhyitä klippejä.

    Äänestä

  • Sieltähän ne tyhjenevät kiltisti. Kiitos sinulle!

    Pelkäsin jo hetken aikaa, että jatkossa täytyisi turvautua johonkin kirjaston koneeseen, missä ei ole niin väliksi näkeekö seuraava käyttäjä mitä videoita on tullut katsottua.

    Äänestä

  • nti kirjoitti:

    Muttei mulla lähtenyt tuolleen. En tiedä pitääkö niitten tallentua itsekseen omiin tiedostoihin vai ei mut silleen mulla tekee. Mä luulin poistaneeni kaikki vanhat mut kerran sitte klikkasin auki omista tiedoista yhen kuvakkeen et katon mikä se on niin se aukas mp.n ja alkoi näyttään hirveetä pornoo. En ole varsinaisesti ladannut mitään vaan kattonu niitä lyhyitä klippejä.

    Kun katsot netistä jonkun videopätkän, niin ensin pitää valita joko 'Avaa' tai 'Talleta'. Vaikka valitsee vain 'Avaa', niin videotiedosto tallettuu joka tapauksessa levylle ainakin jonnekin väliaikaisiin tiedostoihin. Siksi kannattaa mieluummin aina valita 'Talleta', niin voit ainakin itse helpommin määrätä, minne tuo video tallettuu ja sen jälkeen on paljon helpompi myös tarvittaessa poistaa se.

    Ainoastaan silloin, kun video(tai yhtä hyvin ääni) on ns. stream-tiedosto, se ei talletu pysyvästi koneen kovalevylle. Normaalit video- tai äänitiedostot tallettuvat aina.

    Äänestä

  • Hönö kirjoitti:

    Sieltähän ne tyhjenevät kiltisti. Kiitos sinulle!

    Pelkäsin jo hetken aikaa, että jatkossa täytyisi turvautua johonkin kirjaston koneeseen, missä ei ole niin väliksi näkeekö seuraava käyttäjä mitä videoita on tullut katsottua.

    kirjastossa ei edes pääse sellasille sivuille.

    Äänestä

  • Ei auta mitään! Mummosi näkee DNS-cachesta mitä olet katsellut.

    Äänestä

  • ipconfig /flushdns

    Mutta, mutta... Nyt kun dns-välimuisti on huuhdottu, niin pitäisi vielä ISP:tä pyytää poistamaan tiedot niiden lokeista. Mummohan saattaa vaikkaa soittaa Elisalle ja pyytää lokit. Tai mummohan voi olla töissä NSA:lla.

    Äänestä

minä myös avasin porno sivut uteliaisuutta enkä osaa poistaa niitävoisko joku antaa viisaan neuvon miten poistetaan

Äänestä

Täällä mummosi, olihan rajua meininkiä. Ihan alkoi poskia punoittamaan.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Hönö kirjoitti:

Katsoin pornosivuilla olevia videopätkiä. Nyt nämä katsotut pätkät näkyvät Mediaplayerin viimeksi katsotuissa videoissa. Kuinka nämä saa sieltä pois? Muuten asialla ei olisi niin väliä, mutta kun tämä on mummon kone.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu