GoalKing

Batigoul

Tuu messiin, nyt veikataan kisojen maalikuningasta. Mun veikkaus on Kontsalo Hikuain. Tai sitte Drogba. Tai Thierry Henry tai Gianluigi Puhvooni. Ketäs työ veikkaatta?

6

255

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Urban Gonzalez

      Miun veikkaus on notta Palle Rasmusseen. Abdi Mohammed on kans aika vahvoilla.

    • Hyväepsanja

      No ei ainakaan Villa tai Torres äsken nähdyn perusteella.

    • dwdw

      Messi.

      • Messi..

        saattapi paukuttaa pari hattutemppua ja maali kuninguus on siinä, 6 maalilla yleensä voitetaan.
        Tänään E-korea matsissa Messi tehnee pari-kolme, sitä ei saman kokoiset korealaiset kykene estämään.


      • Hannes Höyryinen
        Messi.. kirjoitti:

        saattapi paukuttaa pari hattutemppua ja maali kuninguus on siinä, 6 maalilla yleensä voitetaan.
        Tänään E-korea matsissa Messi tehnee pari-kolme, sitä ei saman kokoiset korealaiset kykene estämään.

        Mies aivan liekeissä, ratkaisi jo keväällä eurocup voiton Athletico Madrirille ja vie MM-kisoissa Uruguayn todella pitkälle.


      • Arska H
        Hannes Höyryinen kirjoitti:

        Mies aivan liekeissä, ratkaisi jo keväällä eurocup voiton Athletico Madrirille ja vie MM-kisoissa Uruguayn todella pitkälle.

        Forlanilla on nyt hyvät senssit, kun se on joukkueessa ainoo, joka pystyy maalin tekemään. Messi muistaa jöskus syötellä muillekin, mikä on kaunis piirre niinkin kovassa pelimiehessä. Sehän on tuo maalikununkuus pitkälti järjestelykysymys, kuka ampuu rankkarit etc.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      264
      4626
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      132
      3003
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      44
      2807
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      76
      1761
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      106
      1624
    6. Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?

      Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn
      Maailman menoa
      28
      1503
    7. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      59
      1370
    8. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      95
      1262
    9. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      47
      1139
    10. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      212
      1138
    Aihe