Olin rakastunut luokkani ihanimpaa kundiin

Meidän luokalla on tosi söde kundi,oikein namu pala,vahinko vain et hänellä on jo tyttö ystävä,joskus minusta tuntuu et,se katsoo ihanilla sinisillä silmillä muhun päin,ja luo hurmaavimman hymyn niin että jalat alta menee.Mitä mä teen, nään hänestä joka yö unta vaikka tiedän ettei hän oo mua varten please auttakaa.
4442
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Jos se on jo varattu niin enpä tiedä!? Mutta yritä luoda kontaktia, moikkaa tai jotain, mutta vältä tilanteita, joissa on samaan aikaan hirveesti porukkaa ja hälinää. Yleensä oletetaan että jätkät tekee sen aloitteen, mutta esim. omalla kohdalla ongelmaksi koitui tämä saamarin ujous :(, saattaa luoda ujoon tyyppiin itsevarmuutta jos se aloite tulee toiselta osapuolelta...

Äänestä

..voisit opetella äidinkielemme pilkkusäännöt (ja muutkin säännöt) ja sitten vaikka hankkia sen kundin numeron jostain, jos et nimittäin uskalla mennä puhumaan sille suoraan.

Äänestä

jos se kundi on jo varattu ja flirttailee silti sulle, ni mieti: ei se välttämättä lopettais muille flirttailua, vaikka te oisitteki tilsammans.
sä et sanonu luonteesta mitää, joten päättelen, ettet välitä siit niinkää. näinollen se on periaatteessa ihan sama, minkälainen kusipää tai tosi hyvä jätkä se on. eipä taida hetkauttaa mun elämää sun päätökses, kun ei tollaset jätkät yleensä jaksa hetkauttaa.

Äänestä

jos asia on näin että hän katseele sinua ja hymyilee niin kannattaa hymyillä kauneimalla hymylläsi takaisin ja vaikka moikata hänelle.. sitten sinun kannattaisi selvittää (ei tieteenkään hänelä itseltään) miten hänellä ja hänen tyttöystävällään menee. mutta aina kannattaa yrittää!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Särkynyt sydän kirjoitti:

Meidän luokalla on tosi söde kundi,oikein namu pala,vahinko vain et hänellä on jo tyttö ystävä,joskus minusta tuntuu et,se katsoo ihanilla sinisillä silmillä muhun päin,ja luo hurmaavimman hymyn niin että jalat alta menee.Mitä mä teen, nään hänestä joka yö unta vaikka tiedän ettei hän oo mua varten please auttakaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu